Donanım ve ElektronikTeknoloji

Huawei Watch Kids 5X

Huawei Watch Kids 5X Tanıtıldı!

Huawei Watch Kids 5X, çocuklar için özel olarak geliştirilmiş akıllı saat olarak üretime geçen yeni saati marka kullanıcılarının beğenisine sunulmak üzere tanıtıldı. İşte detaylar.

Benzersiz tasarımıyla çocuklar için özel üretilen giyilebilen akıllı saat tanıtımı yapıldı. Ürün adı ise Huawei Watch Kids 5X olarak belirlenmiş.

Huawei Watch Kids 5X Özellikleri Neler?

Yapılan tanıtımda Watch Kids 5X saati için belirlenen en önemli özelliklerinden biri olan “Birden fazla noktada çocuklarınız için güvenlik koruması” konusunda bahsedilerek saatin tamamen çocuklarınızın güvenliğine önem verdikleri aktarıldı. Saatin tasarımını incelediğiniz zaman ana gövde kayışlardan ayrılabilmekte olduğunu görebilirsiniz.

Bu yeni bir özellik değil diğer pek çok akıllı saat markası saatlerini bu şekilde sunuyor dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak bu saati diğer akıllı saatlerden ayıran temel özelliği saati kayışından çıkardığınız zaman yuvanın altında ana ekran haricinde başka bir ekran daha bulunmakta.

Çin menşeili teknoloji devi Huwaei, saat tasarımını pratikleştirmiş gibi görünüyor. Saati kullanan çocuklar ekranlarını kendi başlarına değiştirebilecek. Sadece akıllı saati çevirerek bunu yapabilecekler. Yani bu akıllı saat tek bir kayış üzerine kullanıcılarına iki akıllı saat sunuyor. Ayrıca saat üzerinde çocuklarını kontrol edebilmesi için ebeveynlere kolaylık sağlayacak diğer bir özellik ise saatin her iki tarafında da görüntülü konuşma yapabileceğiniz bir kamera bulunmakta.

Saatin kullanıcıların alımına sunulacağı tarih 2 Aralık olarak belirlenmiş olsa da  hangi ülkelere dağıtılacağı bilinmeyenler arasında. Şirket bu saati teknolojik ürünlerden cep telefonu ve benzeri cihazları çocukların kullanımına uygun görmeyen ancak çocuklarından haberdar olmak isteyen ebeveynler için tasarlamış demek yanlış olmaz.

Apple IPhone üretimini Çin’den çıkartıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu