TeknolojiYapay Zeka

Openai GPT 3 yeni kodlama dili

Openai GPT 3'ü yayınladı! İşte yeni algoritması!

Openai GPT 3 yeni kodlama dilini yayınladı! Openai GPT 3 nedir?  Dünyanın en eksiksiz yazılım dili modelinden biri olarak tanınan GPT-3 için iyileştirmeler yapılmaya gidiliyor. İşte detaylar.

Openai GPT 3 Yayınlandı!

GPT-3 bir dil modelidir. Kullanım alanı, doğal dil işleme (NPL) için derin öğrenme gibi modelleri eğitmeye ya da çalıştırmaya yönelik bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Şu an en bilinen programlamalara örnek vermek gerekirse Microsoft’un Power Apps paketi gibi onlarca uygulamada kullanılmaktadır. Google ve iCAD’ in ,yapay zeka kullanarak meme kanseri taraması yapmak için iş birliği içerisinde oldukları biliniyor.

Openai GPT 3 nedir?

OpenAI geliştiricileri ve araştırmacıları mutlu etmek adına ilk çıkarılan dili InstructGPT’yi daha realist ve bir insanın sunabileceğine daha yakın sunmak için bu sürümünü efsaneleştirmek adına çalışma başlattı. Karmaşık yönergeleri yönetmeye imkan tanıyacak bu yeni sürümün dil anlama modeli text-davinci-003 olarak anılıyor.

OpenAI, yapay zekanın yaptığı hataları tekrarlamamak adına bir makine öğrenim dalı olan pekiştirmeli öğrenme sistemini text-davinci-003’ü geliştirmek için kullanmış. Yani model benzer bir talep girilirse bunu anımsayıp tekrarlayabilecek. Adından da anlaşıldığı üzere text-davinci serisinin 3. versiyonu olan 003 ile 002 nin karşılaştırması da yapılmış. Sunulan kayıtlarda anlaşılan şu ki bu yeni versiyonda daha realist bir boyuta geçilmiş. Çok yetenekli olan bu yapay zeka ürünü iyi bir söz yazarı olarak kullanılabiliyor. Şüphesiz söz yazarı ve şiir severlerin beğenisini kazanabilecek gibi görünüyor.

En İyi 3 Yapay Zeka Çizim Yazılımları!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu