Donanım ve ElektronikTeknoloji

Apple AR/VR Çıkış Tarihi 2023’e Ertelendi!

Apple AR/VR Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

Apple AR/VR Çıkış Tarihi 2023’e Ertelendi! Teknoloji devi Apple geçtiğimiz yıl içerisinde çıkacağını söylemiş olduğu AR/VR başlıkların çıkış tarihi yine ertelendi. İşte detaylar.

Apple AR/VR Çıkış Tarihi 2023’e Ertelendi!

Apple AR/VR başlıkların bu yıl içerisinde çıkartmayı planladıklarını duyurmuştu. Ancak görünen o ki şirket gözlükler için ince eleyip sık dokumaya devam ediyor. Son zamanlarda IPhone üretiminde yaşadığı sıkıntılar ile gündemde olan Apple, Çin’ de olan sorunlar üzerine çıkması planlanan Reality pro için de aynı sorunları yaşıyor gibi görünüyor. Temel problemin tedarik olduğu bilinenler arasında.

Apple’ı AR konusunda incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Üretimi planlanan başlığın en büyük sorunlarından biri ise yazılım sorunları olarak aktarılıyor. Ming-Chi Kuo başlıkların önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülmesinin beklendiğini, tahmini olarak 800 bin ila 1.2 milyon kulaklık üretileceğinden konuşmasında bahsetti. Tahmini olarak kulaklıklar 2 bin dolar değerinden satışa sunulacağı da elde edilebilen bilgiler arasında. MacBook Pro içerisinde bulunan 96W’luk adaptör güç kaynağı olarak içerisinde kullanılacağı açıklananlar arasında. Başlık, kullanımı sırasında ses kaynağı olarak da kendi kulaklıkları olan Airpods ile bağlantılı olacağı öngörüyor. Apple  CEO’su Tim Cook AR hakkında pek fikir beyan etmese de bu teknolojik gelişmeye bakış açısını şu şekilde yansıtıyor “Bu alanda görebildiğimiz fırsatlar bizi başka hiçbir konuda bu kadar heyecanlandıramazdı.”.

Apple AR/VR Glass-Antonio De Rosa
Apple AR/VR Glass-Antonio De Rosa

Daha önce, IPhone 14 seri çıkışını da erteleyen Apple şirketi için Çin’ de yaşanan problemler sonucu bu şekilde sorunlar yaşamaya devam edecek gibi görünüyor.

Apple IPhone üretimini Çin dışına taşımaya hazırlanıyor!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu