TeknolojiDonanım ve Elektronik

Apple IPhone üretimini Çin’den çıkartıyor!

Apple IPhone üretimini Çin dışına taşımaya hazırlanıyor!

Apple IPhone üretimini Çin dışına taşımaya hazırlanıyor! Apple ve Çin arasında sular durulmuyor. İşte detaylar.

Apple, daha önce üretimini Çin’de gerçekleştirdikleri IPhone’ u Çin dışına çıkarma planları olduklarını açıklamıştı. Yeni yapılan açıklamalarda bu taşınma sürecini hızlandırma çalışmalarına başlayacaklarını duyurdular. Süreci tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde daha kısa süre içerisinde tamamlayacaklar.

Çin, her zaman teknoloji şirketleri tarafından üretim yeri olarak ilk tercih oluyor. Apple için de bu durum aynı olmasının yanı sıra, yıllar içinde ülke içerisinde yaşanan sorunlar nedeniyle Apple şirketi için sorunların artmasına ve her gün yeni problemler ile karşılaşmalarına neden oluyor. Tüm bunların sonucu olarak da Apple, var olan Çin dışına çıkma planların ivedilikle halletmeye karar verdi.

Apple IPhone üretimini Çin dışına taşımaya hazırlanıyor

Haber kaynağı olan The Wall Street Journal, ilk olarak Apple IPhone üretiminin Çin dışına taşınması hakkında  yazısında Apple şirketi yeni üretim yeri olarak başka Asya ülkelerini yakın kadraja almaya başlamış. Haberde bulunan ayrıntılarda şu an için Hindistan ve Vietnam, Apple için yeni üretim bölgeleri olacak gibi görünüyor. Paylaşılan raporda, Apple yöneticileri Çin’ den gerçekleştirilen üretim sürecinin risklerini çok uzun zamandır biliyor olduklarını ancak bununla ilgili herhangi bir hamle yapmadıklarını aktarıyor. Sahip olunan, iş gücü, ürünler için geniş bir pazar yelpazesine sahip olmalarının yanı sıra Foxconn da yaşanan virüs problemi sabırlarını taşıran son olay olduğu paylaşıldı.

Gorilla Glass Victus 2 tanıtıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu