Donanım ve Elektronik

HP Envy Spectre Fold Tanıtıldı!

HP, HP Imagine 2023 etkinliğinde yeni cihazları ve hizmetleri tanıttı. İşte detaylar!

HP Envy Spectre Fold (Katlanabilir Bilgisayar), dizüstü bilgisayar, tablet ve masaüstü bilgisayar arasında geçiş yapan 3’ü 1 arada bir aygıt olarak tanıtıldı. Katlanabilir 17 inç ekrana ve yerleşik bir destek çubuğuna sahip olduğu görülüyor. Bu akıllı cihaz, fiziksel klavyeli bir buçuk ekrana sahip olan ve klavyeyi veya kalemi şarj etmek için ek kablo ihtiyacını ortadan kaldıran türünün tek örneği olarak aktarılıyor.

HP Envy Spectre Fold!

Bu yeni teknolojinin ekranı, Windows düzenini uyarlayıp yeniden yapılandırarak kullanıcıların içerik ve pencereler arasında geçiş yapmasına imkan tanımasının yanı sıra, fotoğrafları düzenlemesine veya filmleri tam ekranda izlemesine imkan sunuyor. Aynı zamanda güvenlik, sağlıklı yaşam ve hareket kontrolleri için yerleşik yapay zeka desteği sayesinde geliştirilmiş uygulamaları içerisinde barındırıyor.

envy-spectre-fold

Spectre Fold isimli bu cihazın teknik özelliklerine baktığımız zaman, gelişmiş üretkenlik üzerine HP Presence 2.0, 5 MP kamera, Intel Unison desteği ile donatılmış olduğunu görüyoruz. Cihazın tam kalbinde bulunan 12. Nesil Intel Core i7 işlemciden gücünü alıyor. Wi-Fi 6E bağlantısı kullanıcıya sunmasının yanı sıra 16 GB belleğe ve 1 TB SSD’ye sahip.

envy-spectre-fold

Kapak ve klavye çerçevesinde %90’a yakın geri dönüştürülmüş metal, klavye modülü sargısında geri dönüştürülmüş polyester elyaf ve çerçeve ve klavye tuş başlıklarında %50 PCR plastik dahil olmak üzere çevre dostu malzemelerle tasarlandığı paylaşılan bilgiler arasında yerin alıyor. Ön sipariş vermek isteyenler için şu anda ABD’de sınırlı sayıda olarak ekim ayında HP.com’da 4.999,99 dolardan başlayan barut mavisi rengi mevcut. Bu sonbaharın sonlarında bazı pazarlara da sunulacağı konuşuluyor.

Yeni iPad, iPad mini ve iPad Air!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu