Dijital Para Birimleri

Mastercard Web3 Programını Duyurdu!

Mastercard Web3 Programı ile müzik sanatçılarını destekleyeceğini açıkladı.

Mastercard Web3 Programı ile müzik sanatçılarını destekleyeceğini açıkladı.

Mastercard, sanal dünyanın ekonomik yapısı içerisinde müzik sanatçıları için sektörü desteklemek ve gelişmesine katkıda bulunmak adına Web3 programı başlattıklarını duyurdu. “Mastercard Artist Accelerator“, ” Polygon Blockchain” ağında faaliyete girmesi planlandığı duyuruldu. Geliştirilmekte olunan bu özel programın hedefi ise Mastercard sanatçılarıyla akıl hocalarını bir araya getirerek yeni bir sınıf oluşturabilmek.

Şu an için oluşumdaki ilk amaç Web3 tabanlı Artist Accelerator lansmanı yapılması ve bu lansmaN haricinde müzik sektöründe şirketin bırakacağı iz olarak aktarıldı. Ancak bu oluşum gerçekten de inanılmaz bir evreye geçebilir. Çünkü dünyanın dört bir yanından başarılı müzik sanatçıları, akıl hocalarıyla bir araya gelebilecek. Tüm bunların yanı sıra kapanışında ise canlı yayınlanan bir sanatçının sergisi ile yapılması düşünülüyor.

Mastercard Web3 Programı
Mastercard Web3 Programı

Mastercard Web3 Programını Duyurdu!

Mastercard Web3 Programı peki neler sunuyor olacak? Mastercard Artist Accelerator Programı, 2023 baharında başlatılması planlanıyor. Bu program müzisyen, DJ ve prodüktörleri yani yükselen beş sanatçıyı dijital ekonomide müzikal bir kariyer oluşturması için destekleyecek araçlar, erişimler ve becerilere hazırlayacaklar.

Bunlar yapılırken ise diğer sanatçılar yapılan bütün ekinliklere yani müzik yayınlarına, ve daha fazlasına erişim sağlayabilecekler. Bu alanda bir ilk olacak program, sanatçılara markaların nasıl oluşturulacağını, NFT basımını ve sanal dünyada topluluk oluşturmanın nasıl gerçekleşeceği hakkında Web3 deneyimlerini öğütleyecek.

Tüm bunlara, hayranlar coin aracılığıyla platforma katılıp sanatçılar ile birlikte bilgi ve araçlarının öğrenip gelişimlerine katkıda bulunabilecekler.

CoIR, Web3 öncülerinin kulübü!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu