HTML

Başarılı Bir Web Site Nasıl Olmalı? 5 Temel Unsur!

Başarılı Bir Web Site Nasıl Olmalı? Nasıl Oluşturulur? 5 Temel Unsur!

Başarılı Bir Web Site Nasıl Olmalı? Nasıl Oluşturulur? 5 Temel Unsur!

Bir web sitesi, herhangi bir işletmenin başarısında önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, çevrimiçi pazardaki şiddetli rekabette nasıl öne çıkılabilir? Web siteniz ne kadar etkileyici olursa o kadar rekabette yer edinmenizi sağlar. Web sitenizin bu rekabet ortamında saflardaki yerini sağlamlaştırmak için size 5 temel unsurdan bahsedeceğiz. Hadi başlayalım.

Başarılı Bir Web Site Nasıl Olmalı?

Dijital pazarlama stratejileriniz için bir işletme web sitesinden daha önemli bir şey söylenemez. Uzmanlar, web sitesinin markayı ve ürün yelpazesini dünyaya yayınlayan dijital bir sözcüsü olarak adlandırıyor. Ancak iyi bir web sitesi tasarlamak biraz sanat işidir.

Başarılı bir web site nasıl olmalı?
Başarılı bir web site nasıl olmalı?

5 Temel Unsur!

  • Amaç

Neden bir Web sitesi yaratacaksınız? Satışlarınızda bir yükseliş mi istiyorsunuz? Varoluş amacınızı sitenizde belirtmeniz önemli unsurlardan biridir bu yüzden amacınızı önceden netleştirin. Ana sayfa, bu bilgileri paylaşmanız için mükemmel bir bölümdür.

  • Navigasyon

Kötü tasarlanmış bir web sitesini kullanıcılar başka kullanıcılara önermek istememekteler. Buradan çıkarabileceğimiz sonuç sorunsuz web sitesinde gezinmeye sahip olmanın önemi olmakta. Web sitenizin gezinmesini planlamak, bir evin temelini atmaya benzetilebilir. Menü öğelerini sınırlamak ve bilgileri alt sayfalar halinde düzenlemek, gezinmede kolay yönlendirmeler olarak tavsiye edilebilir. Ziyaretçilerin web sitesinde nerede olduklarını belirlemelerine yardımcı olmak için içerik haritalarını da kullanabilirsiniz. Gelişigüzel veri yerleşimi ziyaretçilerinizi rahatsız edecektir.

  • İçerik

İçeriğin bir web sitenin ruhu olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Bu yüzden yüksek kaliteli içerikler kullanmanız ve vizyonunuzu bu yönde ilerletmeniz başarınız için enfes olacaktır. Kısa ve basit cümleler, içeriğin okunabilirliğini artıracağını ve çevrimiçi sıralamasını iyileştirecektir. Son olarak, okuyucuların içeriğinizi paylaşmasına yardımcı olmak için paylaşma butonları eklemeyi unutmayın.

  • Web Sitesinin Formu

Web sitenin formu kullanıcılar açısından çok önemlidir. Site kullanımı sonrası yorum yapmak, değerlendirmede bulunmak, satıcıyla iletişim kurabilmek gibi istekleri olacaktır. Sitenizi kurarken bunlara dikkat etmeniz ilerleyen süreç için sizin açınızdan önem arz edecektir.

  • İyi Bir Dizayn

Web sitenizin sizin sanal vitrininiz olduğunu unutmayın. Mağazanın vitrini ne kadar özel ve göz alıcı olursa daha çok müşterinin ilgisini çekecektir. Bu da web sitenin iyi tasarlanmasıyla anlaşılır, basit, kolay ve uyumlu renk skalası kullanımıyla halledebileceğiniz bir durum olarak karşınıza çıkacaktır. İyi bir UX ve UI Tasarımı’ na ihtiyacınız var demektir.

Sizin için bahsettiğimiz bu 5 temel unsur sonucunda umarız can alıcı bir web sitesi oluşturup işletmenize kavuşmuşsunuzdur. İyi kazançlar!

UX ve UI Nedir? Tasarımcıların alanları nelerdir? Nasıl yapılır? Farkları nelerdir?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu