İnternetTeknolojiYapay Zeka

Google Haritalar Büyük Özellikler Alıyor!

Teknoloji devi Google’ın en çok kullanılan hizmetlerinden bir tanesi olan Haritalar, yepyeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Platformlar, kullanıcı deneyimi her gün daha da geliştirmek için çalışmalar sürdürüyor. Bazıları seviliyor bazı sevilmiyor.

Geçtiğimiz aylarda sizlere, Google Haritalar‘ın yakıt tasarrufu özelliğinden bahsetmiştik. Yeni özellik ile beraber uygulama, aracınızın türüne en uygun ve tasarruflu yolu gösteriyordu. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma açılan özellik, en az yakıt tüketimi ve en fazla enerji tasarrufu sağlayacağınız rotayı size hemen çiziyor.

Google Haritalar hizmeti için yepyeni özellikler tasarlandı.

Özellikler, yenilerde gerçekleşen G Search On 22 etkinliği kapsamında tanıtıldı. Hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde, Google Haritalar size yardımcı olacak.

İlk özellik, bilmediğiniz bir lokasyonda uygulamayı açtığınızda, size öne çıkan yerleri gösterecek. Harita üzerinde çıkan kartlara bastığınızda, kendinizi birden bire diğer ziyaretçilerin paylaştığı fotoğraf veya yorumlarda bulacaksınız. Böylelikle, güvenli olmayan veya düşük puanlı bir yere gitmeniz önlenmiş oluyor. Aynı zamanda öneriler ile güzel bir restoranda yemek yiyebilirsiniz.

Google Haritalar öne çıkan yerler
Google Haritalar öne çıkan yerler

Google Haritalar’da popüler yapılar, 360 derece görüntülenecek.

Haritalar, Empire State, Louvre, Tokyo Kulesi ve Kolezyum gibi popüler yapıların, 360 derecelik “fotogerçekçi” gösterim özelliğini tanıttı. Artık uygulamada, istediğiniz popüler yapının 30 saniyelik bir havadan görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Özelliği, belirli bir gün ve saat için bile kullanabilirsiniz. Örneğin uygulama, sabah saatlerinde bulunacağınız bir yer için görüntü sunabilir. Böylelikle lokasyona gitmeden önce, tahmini hava durumunu veya bölgenin kalabalık olup olmadığını görebilirsiniz. Google bu özellik için yapay zekâ desteği alıyor. Aslında geçmiş veriler kullanılıyor.

Animated GIF

 

Haritalar’ın yeni özellikleri, birkaç ay içerisinde önce Los Angeles, Londra, New York, San Francisco ve Tokyo’da kullanılabilir olacak. Daha sonra bölge kapsamı genişletilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu