İnternetSosyal Medya

Twitter’a Çok Kullanılan Video Özelliği Geliyor!

280 karakterli tweetler atabildiğiniz Twitter, bir süredir gündemde değildi. Platform şu an, seçtiğiniz kişilere özel tweet atabileceğiniz bir özellik üzerinde, hatta tweetleri sonradan düzenleyebileceğiniz bir “edit button” üzerinde çalışıyor. Şirket, tweetleri sonradan değiştirme seçeneğinin asla gelmeyeceğini söylemişti.

Elon Musk ile anlaşmazlık sonrasında birçok yeni proje üzerinde çalışan Twitter, yoluna devam ediyor. Metinlere odaklanan platform, yapısını biraz değiştirecek gibi duruyor. Kullanıcı deneyimini arttırmak için geliştirilen her özellik, kullanıcılar tarafından sevilmeyebilir.

Twitter’da, kaydırarak videolar izleyebileceksiniz.

Son dönemde, tüm platformların birbirine benzemesi şikayetleri dönüyordu. Uygulamanın geçtiğimiz günlerde yayınladığı blog yazısında, yeni video kaydırma özelliği duyuruldu.

Blog yazısından anlaşılacağı üzere, özelliği kullanmak için, Twitter üzerinden herhangi bir videoya tıklamanız yeterli olacak. Böylelikle, yukarı kaydırarak birçok video izleyebilirsiniz. Sosyal medyaların keşfet bölümlerinde saatlerimizi harcadığımızı düşünürsek, birazını da burada harcayacağız gibi duruyor.

Twitter video kaydırma özelliği
 video kaydırma özelliği

Algoritma, yalnızca tıkladığınız videolar ile alakalı videoları değil, rastgele videoları da karşınıza çıkaracak. Tabii, önerilen videolar ile birlikte, günün popüler videoları ve beğenilerinize özel videolar da gösterilecek.

Twitter sizin için videolar
sizin için videolar

Tasarım anlamında büyük bir değişikliğe gidilmeyeceğini tahmin ediyorum çünkü özellik videolara bastığınız an aktif oluyor. Bir videoyu izlemeye karar verdiğiniz an arkasından başka videolar önerilmesi, gayet beklenir bir durum.

Özellik ilk önce iOS ve tüm İngilizce Twitter kullanıcılarına sunularak test ediliyor. Özelliğin, bu yıl içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu