İnternetSosyal Medya

YouTube Sağlık Konulu “Kişisel Hikayeler” Gösterecek!

Çevrim içi video paylaşım ve alanının en iyisi olan sosyal medya platformu YouTube, farkındalık yaratmak amacı ile yeni bir özelliğin altına daha imzasını atıyor. Geçtiğimiz günlerde, platformun Shorts videoları oluşturduktan sonra “seslendirme” yapabileceğiniz, yeni özelliğini duyurmuştuk.

Arama sonuçlarında, o rahatsızlığı geçiren kişilerin deneyimleri “Kişisel Hikayeler” adı altında paylaşılacak.

Youtube, kullanıcılar sağlık konulu bir arama yaptığında “örneğin; kanser” bu sağlık probleminden muzdarip kişilerin videolarını içeren bir bölüm oluşturacak. YouTube, bir sağlık problemi konusunda daha anlaşılır bir kaynak edinmek veya destekçi bulmak için, kullanıcıların platforma sıkça uğradığını tespit etti.

Şirket,Bununla nasıl yaşanır? İyileşir miyim? Sevdiğim birine bu konuda nasıl destek olabilirim?” gibi sıkça yazılan arama sonuçlarından kendine bir kaynak çıkardı. Yeni özellik, tüm bu sorulara yanıt alabileceğiniz bir hikaye paylaşım bölüm oluşturuyor.

Bazen kendinizi yalnız hissedebilir veya sorularınıza yeterli yanıtlar alamadığınızı düşünebilirsiniz. İnternet bu konuda büyük kolaylık sağlıyor. Her ne kadar bazı siteler sivilceyi bile ölüme bağlasa da, yalnız olmadığınızı bilmek iyi gelebilir. Diğer insanlar ile iletişim kurabilmenin en hızlı ve kolay yolu; internet.

Kanser hakkında kişisel hikayeler
Kanser hakkında kişisel hikayeler

Şirket, “Kişisel Hikayeler” adını verdiği bölümde “kanser, anksiyete, depresyon” gibi sağlık konularıyla ilgili videoları öne çıkaracağını belirtti. Daha sonra konular ve hizmet verdiği bölgelerin kapsamı genişletilecek.

YouTube, Kişisel Hikayeler içeriklerinin, tanıtım niteliğinde videolara uygun olmadığını özellikle belirtti. Yani içerikler, yalnızca deneyim yaşamış insanların anlattıkları üzerine olacak. Tüm sağlık videoları, dezenformasyon yayılmasını önleyen politikalara uygun olacak.

Şirket, yanlış bilgi yaymayı önleyeceğini söylüyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu