Donanım ve Elektronik

Xiaomi 5.5G’e Geçişe Hazırlanıyor!

Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti tarafından desteklenen cihazlar için 5.5G yükseltmelerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Xiaomi, 5.5G teknolojisine geçişini hızlandırdı. Digital Chat Station’ın aktardıklarına göre Xiaomi, iddialara göre Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti tarafından desteklenen cihazlar için OTA (Over-the-Air) güncellemeleri aracılığıyla 5.5G yükseltmelerini kullanıma almaya başlayacak.

Xiaomi 5.5G teknolojisine geçişini hızlandırdı!

Peki 5.5G nedir? Mevcut 5G ağları ile 6G’nin geleceği arasında köprü görevi gören bir yapı demek yanlış olmayacaktır. Bu da saniyede onlarca gigabiti aşan indirme hızlarında on katlık bir artış, daha düşük gecikme, gelişmiş konumlandırma ve daha iyi ağ güvenilirliği gibi önemli iyileştirmeleri kullanıcılarına sunacakları anlamını taşır. Kalbinde Snapdragon 8 Gen 3 ve Dimensity 9300 işlemci bulunan akıllı telefonların çoğu 5,5G’yi desteklemekte.

xiaomi-5-5g

Xiaomi’nin, akıllı telefonlarının yanı sıra, bağlantılı arabalarla ilgili çalışmalar sürdürdüğü açıklandı. Teknoloji ihbarcılarından birinin iddialarına göre yeni bir patent başvurusu bulunmakta. Xiaomi’nin araçtan uyduya iletişimi sağlamayı hedeflediğini ortaya koyan belgeleri yayınladığı görüldü. Peki ne işe yarayacak? Gelişmiş navigasyon ve acil durum müdahale yetenekleri gibi özellikler sunabilme kabiliyetinin yanı sıra, Xiaomi otomobillerindeki uydu iletişiminin kalitesini ve güvenilirliğini potansiyel olarak optimize etmenin bir yolunu bulmuş olabilir.

Samsung Galaxy M55 Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu