Donanım ve Elektronik

Xiaomi 14 Ultra Kamera Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi 14 Ultra'da kullanıcıları neler bekliyor? İşte detaylar!

Geçen ay temel ve pro modeli çıkan Xiaomi 14 serisine üçüncü bir üye geliyor. Bu üye Xiaomi 14 Ultra. Resmi herhangi bir bilgi henüz paylaşılmamışken ünlü bir kaynak cihaz ile ilgili sızıntıyı gerçekleştirdi.

Xiaomi 14 Ultra

Çinli teknoloji bloğu Weibo’da bir ihbarcı yeni gelecek olan Mi 14 Ultra’nın kamera özelliklerini ayrıntılı olarak sızdırdı. İhbarcının raporuna göre akıllı telefonun f/1.6-f/4.0 değişken diyafram açıklığına sahip dört adet 50 megapiksel kamerayla gelecek. Bir önceki modele göre önemli bir geliştirme almış demek yanlış olmayacaktır. Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modellerinde f/1,42 ile f/4,0 aralığı arasında değişken diyafram açıklığı sunulmaktaydı.

xiaomi-14-ultra

Sadece iddialar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Cihaz kamerasının odak uzaklıklarının 0,5x, 1x, 3,2x ve 5x olacağını iddia ediyor. Daha önce yayınlanan sızıntı raporlara istinaden 14 Ultra modelinin ekran tarafında, 2K çözünürlük ve 120Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç AMOLED olacağı söylenmişti. Tam kalbinde Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 3 SoC’si bulunacağı ise bir başka iddiaydı.

Cihazın önümüzdeki yıl mayıs ayı gibi kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

2023 Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Zirvesi Gerçekleşti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu