Donanım ve Elektronik

Türknet 2022 Speedtest Fastest Fixed Network Ödülü Aldı!

Türknet 2022 Speedtest Fastest Fixed Network Ödülü Aldı! SpeedTest' in Kazananı Türknet!

Türknet 2022 Speed Test Fastest Fixed Network Ödülü Aldı! SpeedTest’ in Kazananı Türknet!

Speedtest, yapılan test sonuçlarına göre Fastest Fixed Network 2022 sonuçlarında ödülünü Türknet’e verdi. Yapılan test dönemi 2022’nin ikinci ve üçüncü çeyreği ve bu dönemde en hızlı İSS, Türknet olduğu açıklandı.  İnternet hızı bağımsız test platformu Speedtest, Fastest Fixed Network ödülünü Türkiye’de yapılan ölçüm ve değerlendirmeler ile Türknet 2022’in kazananı olarak açıkladı. 2022 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğini kapsayan hız testleri sonucunda Türknet 2022 yılının en hızlı internet servisi sağlayıcısı olduğu tespit edildi.

Türknet 2022 SpeedTest’ in Kazananı!

Türkiye’nin en hızlısı resmi olarak bu testler ile açıklandı. Dünya’da Gigabit’e varan hızlar söz konusu. Bu hızlar inanılmaz bir biçimde yaygınlaşmakta. Bütün bu hız durumu globalde böyle iken Türkiye’de internet hızları oldukça düşük. Bu duruma karşı Türknet yatırımlarını arttırıyor ve Gigafiber yatırımları ile en hızlı interneti sunmayı hedefliyor.

Raporlara göre Türkiye genelinde indirme hızı  ortalama olarak 31,95 Mbps iken, Türknet kullanıcıları ortalama 50,94 indirme hızına eriştiler. Önceki yıllarda da Türknet Speedtest’ te birinci olmuştu. Şirket Türkiye genelinde birinci olmasının yanı sıra İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde de diğer rakiplerinin önüne geçerek en yüksek indirme ve yükleme hızı elde ederek koltuğu olan bir numarada yerini aldı.

Türknet, hız konusunda rakiplerinin önüne geçmeyi nasıl başarıyor? Devamlı olarak altyapı güçlendirme çalışmaları ve altyapı yatırımları yapmayı es vermeden sürdürüyor. Kullanıcılarına dünya standartı bir interneti uygun fiyata servis etme mottosu ile yolunda ilerlemekte. Sloganlarında da göreceğimiz “özgür internet” kullanıcılarına hız veya kota sınırı koymuyor.

Lenovo Yoga Book 9i CES 2023’te Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu