Donanım ve Elektronik

Lenovo Yoga Book 9i CES 2023’te Tanıtıldı!

Lenovo Yoga Book 9i, oled ekran laptop CES 2023'te tanıtıldı.

Lenovo Yoga Book 9i, oled ekran laptop CES 2023’te tanıtıldı.

Lenovo Yoga serisi üzerine uzun bir süredir piyasaya farklı bir soluk getirmek üzere çalışmalara yoğunlaşmıştı. Lenovo, CES 2023 kapsamında bu çalışmaların enfes sonuçlar almaya başladığını kanıtladı. Tanıtımlarda ise Yoga serisinin en dikkat çekeni Yoga Book 9i oldu. İlk “tamamen” çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkan Yoga Book 9i, baktığınızda dikkatinizi çekecek iki adet 13.3 inç boyutunda ve 2.8K çözünürlüğe sahip olarak gövde gösterisi yapıyor.

Lenovo Yoga Book 9i

Çift ekranı ile Yoga Book 9i ağırlık veya boyutunda herhangi bir ekipman değişimine ihtiyaç duymadan çoklu bir görev cihazı olma özelliğini size sunuyor. Kalınlığı 16 mm ağırlığı ise yaklaşık 1,36 kilogram. Tablet modunda ya da çadır biçiminde kullanıma uygun bir formda kullanımı sunuyor. Üstelik Bluetooth klavye ve Smart Pen ile tasarımcılara da göz kırpıyor ve laptop piyasası içinde olan rekabet iddiasını kuvvetli hale getirdiği görülüyor.

Yepyeni Lenovo Yoga Book 9i, ilk tam boyutlu OLED çift ekranlı dizüstü bilgisayardır. Yaratıcı kullanıcıların kendi hikayelerini oluşturmaları için güç vermek üzere tasarlanmış benzersiz bir dizi yetenekle birlikte geldiği belirtiliyor. Geleneksel kapaklı dizüstü bilgisayar form faktöründen daha çok yönlü olan Intel® Evo™ platformu üzerine inşa edilmiş olağanüstü esnek Yoga Book 9i, çift ekran çok yönlülüğü, çok modlu işlevsellik ve üstün eğlence seçeneklerini kullanıcısına sunuyor. Yaratıcılığı yeni bir düzeye taşıyan yeni nesil tüketiciler için Yoga Book 9i, onların çok yönlü dijital taleplerini destekler ve çalışırken, yaratırken, öğrenirken veya eğlenirken tutkularını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Peki Lenovo Yoga Book 9i satın alınacak en güçlü laptoplardan biri mi? Cevabına amacına hizmet edebilecek bir laptop olduğunu söyleyerek başlamamız yanlış olmayacaktır. Ancak içerisinde 13. Nesil Intel Core i7-U15 işlemci bulunduruyor. Bunun yanı sıra 16GB RAM ve 1TB SSD depolama alanı ile bir bütün oluyor. 14 Saat pil kullanım süresine sahip fakat çift ekran kullanıyorsanız bu süre 10 saate düşeceği açıklanmış. Üç tane Thunderbolt 4 girişi bulunuyor. Hoparlör olarak üzerinde göreceğimiz tam dört adet Dolby Atmos’a sahip.

Cihazın çıkış tarihi olarak ise şimdilik söylenenlere göre 2023 yılının Haziran ayında. Fiyat olarak ise 2100 Dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıların alımına sunulacak.

“Wifi 7 Router, Asus Rog Rapture GT-BE98!” ile ilgili yazımıza “buradan” ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu