Donanım ve Elektronik

SAMSUNG Watch 6 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler!

SAMSUNG Watch 6 serisi saatlerini yeni işlemci ile donatması konuşuluyor.

SAMSUNG Watch 6 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler! İşte detaylar!

Teknoloji devi SAMSUNG yeni çıkacak serisi Galaxy Watch 6 ile ilgili bir süredir sızıntı bilgiler ve söylentiler bulunmaktaydı. Hatta kısa bir süre önce 6 serisinden Pro‘ nun Galaxy Watch Classic’ te olduğu gibi döner bir çerçeveye sahip olacağına dair haberler ile gündeme gelmişti. Şimdi ise bambaşka bir haberle serinin diğer aile üyeleri hakkında da bilgiler gündeme düştü. Yalnızca bir iddia olması da muhtemel.

 SAMSUNG Watch 6 serisinde neler olacak?

Yeni çıkacak serinin diğer serilerine nazaran yeni bir işlemciye sahip olacağı konuşulmakta. Bu işlemcinin Exynos W980 adına sahip olduğu konuşulmakta. Söz konusu işlemcinin Galaxy Watch 4 ve Watch 5 serisinde kullanılmış olan Exynos W920 işlemciden yüzde 10 daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor.

SAMSUNG Watch 6
SAMSUNG Watch 5 pro örnek olarak kullanılmıştır.

Yeni işlemcinin SAMSUNG şirketinin akıllı saatleri için önemli bir değişiklik olabileceğini söyleyebiliriz. Bir önceki serilerinde 4 ve 5’te bu gibi değişiklikler yapılmamıştı. Tüm bunlardan da pek tabi önemini anlayabiliyoruz. SAMSUNG Exynos W980 işlemciyi 5 nm mimarisi ile üretmesi planlanmakta olduğu edinilen bilgiler arasında yerini alıyor. Bu değişiklik gerçekleşirse cihazların pil ömrü de beraberinde uzayacaktır.  SAMSUNG Watch 6 akıllı saatleri aynı zamanda daha yüksek çözünürlükte ve daha büyük ekranla kullanıcısının beğenisine sunulacak.

Ayrıca daha ince ve diğer modellere nazaran sahip olduğu daha uzun pil ömrü ile diğer üyelere göre daha sağlam olacak diyebiliriz. Şu an için Galaxy Watch 4 serisine sahip kullanıcılar için Watch 6, sahip olduğu değişiklikler ile enfes bir tercih olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu