Donanım ve Elektronik

Realme GT Neo 5 SE Tanıtıldı!

Realme GT Neo 5 SE tanıtımı gerçekleştirildi.

Realme GT Neo 5 SE Tanıtıldı! Cihaz hakkındaki tüm detaylara gelin birlikte bakalım.

Çinli teknoloji şirketi Realme’ nin, GT Neo 5 SE ile ilgili yaptığı paylaşımlardan sonra Çin’de resmi olarak teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Hakkında pek çok sızıntı bilgi paylaşılan bu akıllı cihazın özellikleri neler? Standart GT Neo 5 ile ortak noktası nedir? Haberimizde tüm bunlara değineceğiz.

Realme GT Neo 5 SE!

Ailenin yeni üyesi GT Neo 5 SE temel olarak standart GT Neo 5 ile paylaşmadığı ortak olmayan özellikleri kısaca işlemcisi, kamerası ve pili diyebiliriz. GT Neo 5 SE adlı bu modelde 6.74 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran bulunuyor. 2772x 1240 piksel çözünürlüğe sahip bu ekranın yenileme hızı ise 144 Hz. Telefonun ön kısmında konumlanan öz çekim kamerasının 16 megapiksel olduğunu aktaralım. Telefonun üzerinde bulunan bir diğer özellik parmak okuyucu ise ekranın iç kısmına yerleştirilmiş.

GT Neo 5 SE
GT Neo 5 SE

GT Neo 5 SE’nin tam kalbinde güç aldığı kaynak ise Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcisi. Bu işlemcinin yakın dostu olan RAM seçenekleri 16 GB’a kadar uzanmakta. Dahili depolama alanına baktığımız zaman da maksimum seçenek 1 TB. Kamera tarafında 64 megapiksel ana kameranın yanında 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel mikroskop kamera bulunuyor.

GT Neo 5 ana modelde 150W şarj destekli 5000 mAh kapasiteli pil bulunmaktaydı. Realme GT Neo 5 SE modelinde ise pil kapasitesi 5500 mAh’e çıkmasının yanında şarj hızı 100W seviyesine indirilmiş. Akıllı cep telefonun yazılım detayını incelediğimiz zaman Android 13’ü Realme UI 4.0 kullanıcı ara yüzü ile tamamlandığıyla karşılaşıyoruz. GT Neo 5 SE adlı ailenin bu yeni üyesinin renk seçenekleri ise mavi ve siyah olmak üzere yalnızca iki seçenek olarak belirlenmiş. Bu cihazın 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip seçeneği Çin’de 2099 yuan yani 5852 TL karşılığında satılacağı açıklandı. Telefon 10 Nisan’da raflarda yerini alarak kullanıcıyla buluşacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu