Donanım ve Elektronik

Nokia C12 Plus Tanıtımı Yapıldı!

Nokia C12 Plus akıllı cep telefonunda kullanıcıları neler bekliyor?

Nokia C12 Plus Tanıtımı Gerçekleşti! İşte detaylar.

HMD Global adlı üretici şirket Ocak ayında Nokia C12 adlı modelini kullanıcılara tanıtmıştı. Mart ayında ise Nokia C12 Pro modelini kullanıcıyla buluşturmuştu. Şirketin şimdiki seçeneği ise Nokia C12 Plus adlı yeni modeli. C12 serisinin yeni üyesi olan bu modelin tanıtımı geçtiğimiz gün gerçekleşti.

Nokia C12 Plus Tanıtıldı!

Ailenin yeni üyesi C12 Plus’ın standart C12 modelinden daha büyük bir pile sahip versiyonu olarak tasarlanmış hali dememiz yanlış olmayacaktır. C12 modelinde 3000 mAh saat pil kapasitesi bulunurken, C12 Plus’ta 4000 mAh’e yükseldiği görülüyor. Bellek kapasitesi tarafına baktığımız zaman ise C12 Plus’ın daha az RAM’e sahip bir C12 Pro versiyonu olduğunu kavrayabiliyoruz.

Nokia C12 Pro modelinde 2 ve 3 GB RAM seçeneği sunulmakta. Cihazın dahili depolama alanı ise 64 GB. C12 Plus adlı bu yeni üyenin ise 2 GB RAM ve 32 GB depolama kapasitesi alanı bulunuyor. Fakat  microSD kart desteği bulunduğu için depolama alanın üstüne 256 GB daha ekleme şansı yakalayabiliyorsunuz.

Nokia C12 Plus

C12 Plus’ta sekiz çekirdekli bir Unisoc işlemcinin bulunduğu belirtiliyor. Bu işlemcinin Nokia C 12 ve C12 Pro modellerinde kullanılmış olan SC9863A1 işlemciyle aynı olduğu düşünülüyor. Ancak bu konu hakkında şirket tarafından resmi bir bilgi verilmiş değil. Nokia C12 Plus’ın teknik özeliklerine yoğunlaştığımız zaman 6.3 inç büyüklüğüne sahip HD+ çözünürlüklü bir ekranı bulunmakta 8 megapiksel ana kamerasının haricinde ön kısımda 5 megapiksellik bir öz çekim kamerasına yer verilmiş.

Bu akıllı cep telefonu kutusundan yazılım olarak Android 12 Go Edition yüklü bir şekilde kullanıcısının karşısına çıkıyor. Cihazın jak girişi ve USB port girişi de elbette bulunanlar arasında. Şu an için Nokia C12 Plus’ ın ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında resmi bir tarih bulunmamakta. Ancak telefonun Hindistan pazarında 7300 rupi yani 1705 TL karşılığında satılacağı bilgisi açıklanmış durumda olduğunu ekleyelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu