Donanım ve Elektronik

Poco F5 Pro ve Poco F5 ile İlgili Resmi Paylaşımlar Geldi!

Poco F5 Pro ve Poco F5 modeli ile ilgili resmi paylaşımları yayınlanmaya başladı.

Poco F5 Pro ve Poco F5 ile İlgili Resmi Paylaşımlar Geldi! İşte detaylar!

Geçtiğimiz hafta içerisinde bahsettiğimiz Poco şirketinin yeni akıllı cep telefonları hakkında resmi paylaşımlar gelmeye başladı. Poco F5 ve F5 Pro, 9 Mayıs’ta resmi olarak kullanıcıların beğenisine çıkarılacak. Fakat beklenen  tanıtım öncesinde bu iki yeni akıllı telefonun özellikleri ile ilgili şimdiden paylaşımlar gelmeye başladı. Paylaşılan özelliklerden en yenisi, Poco F5 Pro modelinin ekranıyla ilgili oldu.

Poco F5 Pro ve Poco F5!

Bahsi geçen paylaşıma göre, akıllı telefon WQHD+ çözünürlüklü düz bir ekranla geliyor olacak. Bu ekrandaki yuvarlak delik, telefonun ön kamerası yani öz çekim kamerasına da ev sahipliği yapmakta. Poco tarafından ekranı tanıtmak için yapılan paylaşım, telefonun başka özelliklerini görmemize olanak sağlıyor ve mümkün kılıyor.

Poco F5 Pro ve Poco F5

Poco’nun yeni akıllı telefonun sağ kenarında güç butonu ve ses kontrol tuşları bulunduğu görülüyor. Alt kenarda ise USB-C girişine SIM kart yuvası, mikrofon ve hoparlör eşlik etmekte. Telefonun çerçevesinde anten şeritlerinin olmaması, kasanın metal olmadığı anlamını çıkarmamıza yardımcı oluyor.

Şirket tarafından yapılan paylaşımda F5 Pro’ nun arka panelini görmek mümkün değil. Ancak standart Poco F5 için yapılan paylaşımda telefonun arka paneli de gösterilmekte. Poco’ nun bu telefonun tam kalbinde Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemciyi bulunduracağı daha önce açıklananlar arasında yer alıyordu.

Poco F5 Pro’nun Redmi K60’nın farklı şekilde isimlendirilmiş bir versiyonu olması beklentisi de olduğunun altını çizelim. Bu da akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacağı anlamına geliyor olduğunu söylememiz pek yanlış olmayacaktır.

Xiaomi Mix 5 Özellikleri Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu