Donanım ve Elektronik

Oppo Reno 10 Serisinin Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı!

Oppo Reno 10 serisinin resmi tanıtım tarihi ile ilgili açıklama geldi.

Oppo Reno 10 serisinin tanıtım tarihi internete sızan reklamlar ile daha önce teknoloji takipçileri tarafından görülmüştü. Sonrasında ise tanıtım tarihi konusunda resmi açıklamanın gelmesi de fazla zaman almadı. Reno 10 serisi 24 Mayıs’ta kullanıcıların karşısına çıkmış olacak.

Oppo’nun çevrimiçi mağazasında şimdiden ürün sayfalarını ve görselleri görmek mümkün. Seride öncelikle Reno 10, MariSilicon X işlemcili Reno 10 Pro ve periskop kameralı Reno 10 Pro+ modelleri kullanıcıların beğenisine sunulacak. Resmi görseller ve videolar daha önce sızıntılar ile ortaya atılan iddiaları doğruladığını görebiliyoruz. Akıllı cep telefonu kamera modülünde önceki modelde olduğu gibi üç sensör yer alıyor. Alt kısımda yer alan sensörün şu an için portre kamera olduğu tahmin ediliyor.

Reno 10 Pro+ isimli model serinin görünür dört köşeli lense sahip tek modeli olma özelliğini kapmış durumda. Bunun da ayırt edici bir özellik olduğunun altını çizmekte fayda var diyebiliriz. Çünkü kare lenslerdeki prizma optik 5x veya daha üstü zum kapasitesini işaret ediyor.

Oppo Reno 10

Reno 10 serisinin tüm üyelerinin hepsinde kavisli ekran bulunacağı ve kullanıcıların karşısına çıkacağı kesin diyebiliriz. Reno 10 isimli modelin ekranın büyüklüğünün 6.7 inç olacağı tahmin edilmekte. Pro versiyonlarda ekran çözünürlüğünün 1080p üstünde olması beklense de, henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil.

Serinin üyeleri temel olarak aynı arka panel tasarımını paylaşıyor olacak. Sadece portre kameranın etrafındaki küçük yazılar sayesinde telefonların hangi model olduğunu ayırt edebileceğiz. Tüm bunların yanı sıra, mor renk seçeneğinin sadece Pro+ modele özgü olduğunun altını çizelim.

Oppo Reno 10 serisi ne zaman dünyaya sunulacak?

Oppo Reno 10 serisinin Çin’de tanıtıldıktan sonra uluslararası pazara ne zaman açılacağı hakkında hala resmi bir açıklama yapılmış değil. Ayrıca şunu unutmamak gerekir ki Reno 9’un bile Çin dışında piyasaya çıkmadı. Oppo’nun bu seriyi pas geçerek doğrudan Reno 10 serisini uluslararası pazara taşıması da beklentiler arasında bulunuyor.

”  Nothing Phone 2 Teknik Özellikleri Geekbench Üzerinden Sızdırıldı!  “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu