Donanım ve Elektronik

Mercusys Halo H80X!

Mercusys Halo H80X! Yüksek ödemeler gerçekleştirmeden kapsamlı, performansı yüksek bir örgü ağı!

Mercusys Halo H80X! Mercusys Halo H80X nedir? Örgü ağ oluşturmak için üretilmiş cihaz hakkındaki bilgilere gelin yakından bakalım.

Bu cihaz TP-Link minvalinde sayılan, Türkiye pazarına yeni girmiş sayılabilecek Mercusys’ a ait. Öne çıktığı alan ise evinizde iyi bir kablosuz ağ dağıtımı istiyorsanız fiyat performans olarak iyi bir seçenek olarak yer ediniyor. 2022 yılının sonlarına doğru Türkiye piyasasına giriş yapan Mercusys Halo 80X’ in fiyatı 4000-4500 TL bandında bulunuyor. Cihazın performansına değinmemiz gerekirse iyi bir performans sergiliyor ve aynı zamanda kapsama alanı geniş bir mesh yani örgü ağı kurmanıza yardımcı oluyor.

Paket içerisinde üçlü olarak bulunmakta. Aynı zamanda bu cihaz Wi-fi 6 desteğine sahip. Son çıkmış Wi-fi 6E şu an için gözde olsa da ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorsanız Wi-fi 6 da gayet ideal bir ağ sağlayıcı desteği diyebiliriz. Diğer yandan da bu cihaz TP-Link HomeShield platformu desteğine de sahip bu da bir artı olarak değerlendirilecektir.

Mercusys Halo H80X!

H80X kutu içerisinden 1280 x 81 x 84 mm boyutlarında üç adet kutu çıkmakta. Tasarımsal olarak pek bir gösterişi olmayan bu cihazlar evin konumlandırdığınız noktalarında göze çarpmayacaktır. Bu sayede de istediğiniz yere koyabilir ve evin içerisinde yakaladığınız uyumunuzu kaybetmemiş olursunuz.

Cihazların üzerinde üç adet Ethernet girişi ve sıfırlama butonu bulunmakta. Ön tarafında standart, çalışıp çalışmadığını görmek üzere LED aydınlatma bulunuyor. Bazı modellerde USB portu da bildiğiniz üzere bulunuyor ancak bu cihazda bulunmamakta.

Cihazın bir diğer özelliği ise misafir ağı özelliği bulunmakta. H80X 2.4 GHz veya 5 GHz bantlarında tek tek misafir ağı açmanıza müsaade etmekte. Cihazın kontrolünü mobil uygulama üzerinden de sağlayabilmektesiniz.

Xiaomi Pad 6 Serisinin Özellikleri Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu