İnternet

Güneydoğu Anadolu’da 7.4 Depremi Sonrası Operatörlerden Ortak Duyuru!

Güneydoğu Anadolu'da 7.4 depremi sonrası operatörler ortak duyuru yayınladı!

Güneydoğu Anadolu’da 7.4 depremi sonrası operatörler ortak duyuru yayınladı! İşte detaylar!

Bu sabah saatlerinde saatler 04.17’yi gösterirken Güneydoğu Anadolu’da büyük bir deprem gerçekleşti. Depremin büyüklüğü 7.4 olarak açıklandı. Deprem sonrası tüm resmi kurumların yanında GSM iletişim operatörleri de alarma geçti. Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama üzerine, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şirketleri bölgede kapasite arttırımı ile ücretsiz konuşma ve internet tanımlamasının yapıldığını aktardılar.

Güneydoğu Anadolu’da 7.4 Depremi Sonrası Operatörlerden Ortak Duyuru!

m-TOD’un yayınlamış olduğu bir diğer sosyal medya paylaşımında ise deprem bölgesinde iletişiminin kesintisiz gerçekleştirilebilmesi üzerine önemli konuları açıkladılar. Yüksek trafik oluşumunu engellemek adına telefonların sadece acil aramalar için kullanılması gerektiğini not olarak düşen m-TOD haberleşme trafiğinin kısa mesaj servisi ve internet tabanlı iletişim uygulamalarını kullanmalarını önemle tavsiye etti.

Mobil operatörler de ayrı ayrı açıklamalarda bulundular. Turkcell, Twitter hesabı üzerinden meydana gelmesi çok olağan problemlerin hızlı bir müdahaleye erişebilirliği için çağrı merkezlerinde özel önlemler aldıklarını açıkladılar. Türk Telekom şirketi de iletişime kapalı olan kullanıcılarının mobil, internet, ve sabit hatlarının görüşmeye açıldığını açıkladılar. Tüm görüşmeler ise ücretsiz olacağı duyuruldu.

Vodafone şirketi ise fatura borcundan dolayı hattı kapanan tüm kullanıcılarının hatlarının kullanıma açıldığını ve ücretsiz sms, internet ve dakika tanımlanarak iletişim ihtiyaçlarının karşılanmasına bu şekilde destek olacaklarını aktardılar.

Operatörler ortak aldıkları kararla depremzedelerin acil iletişim sorunu ile karşılaşmamaları için bu şekilde kullanıcılarına destek olmaya çalışıp geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Mercusys Halo H80X!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu