Donanım ve Elektronik

Apple, M3 Mac Ürünlerini Bu Yıl Ekim Ayına Kadar Kullanıcılara Sunabilir!

Apple, yeni M3 Mac ürünleri hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Bu nedenle, haberlere şimdilik iddia gözüyle bakılmalı!

Apple, M3 Mac Ürünlerini Bu Yıl Ekim Ayına Kadar Kullanıcılara Sunabilir!

Apple, bu yılın Haziran ayında düzenlediği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) 2023’te, tümü Apple’ın M2 yongalarıyla çalışan yeni bir 15 inç MacBook Air modeli, bir Mac Studio ve Mac Pro’yu içeren bir dizi ürünün tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak Cupertino merkezli teknoloji devi tarafından üretimde olduğu bildirilen, merakla beklenen M3 yongaları hakkında herhangi bir tanıtım yaşanmadı. Analist Mark Gurman’ın yeni bir raporu, şirketin M3 iMac, M3 13 inç MacBook Air ve M3 MacBook Pro için Ekim ayında çıkış yapmayı planladığını iddia ediyor.

Apple, M3 Mac Ürünleri ne zaman tanıtılacak?

Apple şirketinin Eylül ayında gerçekleştireceği etkinlikte, merakla beklenen iPhone 15 ve Apple Watch Series 9 da dahil olmak üzere bir dizi ürünü piyasaya süreceği tahmin edilirken, şirketin Ekim ayında başka bir etkinliğe ev sahipliği yapacağı söylentisi bulunmakta. Analist Mark Gurman, Bloomberg için hazırladığı son raporunda , teknoloji devinin M3 çipli bir dizi Mac ürününe sahip olabileceğini iddia ediyor. Bunlar, iMac, 13 inç MacBook Air ve yine M3 yongalarıyla donatılmış 13 inç MacBook Pro’yu içerebilir.

Apple, M3 Mac Ürünlerini Bu Yıl Ekim Ayına Kadar Kullanıcılara Sunabilir!

Yayınlanan rapor, Ekim ayındaki söz konusu etkinlikler için belirli bir zaman çizelgesinden bahsetmiyor. Üstelik Apple resmi olarak, yeni M3 Mac ürünleri hakkında da herhangi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, haberlere şimdilik biraz şüphe ile yaklaşılmalıdır. Daha önceki yayınlanan bir raporda, şirketin 14.1 inç ekrana sahip bir iPad Pro modeli üzerinde çalıştığının bilgisini içeriyordu. Ayrıca Apple, sözde tablette kullanılabilecek M3 Pro işlemcisini gelecek yıl tanıtabilir bu ihtimali de düşünmek gerekiyor. M3 Pro veya M3 Max işlemcilerin 2024’ün ilk yarısında üretime geçmesinin beklendiğini de eklemekte fayda var.

Cybertruck Piyasaya Sürülüyor! Tesla, 2 Yıl Gecikmenin Ardından Sunacak!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu