Teknoloji

Cybertruck Piyasaya Sürülüyor! Tesla, 2 Yıl Gecikmenin Ardından Sunacak!

Cybertruck için mayıs ayında Musk, şirketin yılda 250.000 kamyon üretmeyi umduğunu ve bunu belki de 2 katına çıkarabileceklerini dile getiriyor.

2 Yıl Gecikmenin Ardından Tesla İlk Cybertruck’ı Piyasaya Sürüyor!

ABD’li otomobil üreticisi Tesla Cumartesi günü, keskin görünümlü gümüş bir Cybertruck olan ilk elektrikli pikapının Teksas, Austin yakınlarındaki devasa fabrikasında montaj hattından indiğini duyurusunu gerçekleştirdi. “Giga Texas’ta üretilen ilk Cybertruck!”  başlığında fütüristik aracın miğferli ve sarı yelekli Tesla çalışanlarından oluşan bir denizin ortasında çekilmiş bir fotoğrafının eşlik ettiği bir tweet şirket tarafından atıldı. Hem Tesla’nın hem de Twitter’ın sahibi olan Elon Musk , tweet’i “Tesla Ekibini tebrik ederiz” yorumuyla tweeti tekrar paylaştı.

tesla-cybertruck

Tesla Cybertruck’ı Piyasaya Sürüyor!

Şirket, Nisan ayında ilk Cybertrucks’ı yıl sonundan önce piyasaya çıkaracağının sözünü vermişti.  Gümüş renkli bir kaplumbağayı andıran şekli ve sıra dışı dış görünümü ile aracın planları ilk olarak Kasım 2019’da duyurulmuştu. Musk, bir Tesla çalışanını sağlamlığını göstermek için prototipin pencerelerinden birine bir çelik parçasıyla vurmaya çağırdığında resmi lansman da tanıtım ters gitmişti. Pencere, ard arda gelen iki hasar verme girişiminde cam bardak gibi kırılmıştı. Bu duruma Musk bir kahkaha ve bir küfür ile tepki göstermişti. Buna rağmen iki gün içinde Tesla şirketi, yaklaşık 150.000 ön sipariş aldığını söyledi.

tesla-cybertruck

 

Mayıs ayında Musk, şirketin yılda 250.000 kamyon üretmeyi umduğunu açıklamıştı. nispeten erişilebilir bir fiyat etiketi göz önüne alındığında, bu sayının süreç sonunda ikiye katlanabileceğini söyledi. Tesla, üç saniyeden daha kısa sürede sıfırdan saatte 100 kilometreye çıkabilen bir araç olan Cybertruck’ın üç modelini yapacak. Temel model 39.900 $’a mal olacak. Araç için ücretler arasında 250 millik bir menzil sunacak; birinci sınıf kamyon, bu aralığın iki katına sahip olacak ve değeri 69.900 $ ‘dan satılacak.

Realme Pad 2 Lansman Tarihi Resmi Olarak Açıklandı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu