Donanım ve Elektronik

iPhone 15 Serisinin Pil Ömrü Daha Uzun!

Teknoloji devi Apple, iPhone 15 serisinin önceki serilere göre iki kat daha fazla şarj ve pil kapasitesinin yüzde 80'ini koruyabildiğini duyurdu.

Teknoloji şirketi Apple, iPhone 15 serisinin daha önceki akıllı telefon serilerine göre daha uzun pil döngüsü ömrüne sahip olduğunu ortaya çıkardı. Peki bunun sebebi nedir? Gelin birlikte bakalım…

iPhone 15 Serisini pil tarafında güçlü kılan nedir?

Şirketin resmi olarak yayınladığı pillerine ilişkin belgeleri, iPhone 15 serisinin önceki modellere göre iki kat daha fazla şarj döngüsünde pil kapasitesinin yüzde 80’ini belirttiği şekilde yeniden yayınladığı görüldü. Belgede “iPhone 15 modellerinin pilleri, ideal koşullar altında 1000 tam şarj döngüsünde orijinal kapasitelerinin yüzde 80’ini koruyacak şekilde tasarlandı” ifadesi yer almakta.

iphone-15-serisi-2

Buna ek olarak Şirketin belgelerine göre iPhone 14  ve önceki modeller, 500 şarj döngüsünde şarj kapasitesinin yüzde 80’ini korumaya devam edecek. Apple, paylaştığı belgede “belirli koşullar altında” şarj edilmesi ve boşaltılmasını içeren en son testlerinden geldiğinin altını çiziyor. Tüm bunların yanı sıra pil bileşenlerinde ve güç yönetimi sisteminde iyileştirmeler yapmaya devam ettiğini de belirten şirket sanıyoruz ki artık kullanıcıların pil sorunlarını dikkate almaya başlamış.

Apple 4. Nesil AirPods ve AirPods Max Yolda!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu