Donanım ve Elektronik

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus Kamerası Hakkında Yeni Bilgi Aktarıldı!

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus 48 megapiksel ana kamerayla geleceği paylaşıldı.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus kamerası özelliği sızdırıldı. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Apple‘ın iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde ana kamera çözünürlüğünü 48 megapiksele çıkmıştı. Teknoloji analist Jeff Pu’nun aktardığı bilgilere göre, önümüzdeki sonbaharda tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 15 ve 15 Plus da 48 megapiksel ana kamera taşıyor olacak. Apple’ın bu değişiklik için planlama sürecinin hâlâ devam ettiği ve bir kamera bileşeninin tedarik sürecinde oluşan sorun nedeniyle bu iki telefonun piyasaya çıkışının gecikebileceği söylentisi de bulunmakta.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus hakkında Jeff Pu neler dedi?

Analist Jeff Pu’nun en son raporunda Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili çeşitli varsayımlar yer almakta. Bunlardan bazılarının daha önce ortaya atılan iddiaları destekler nitelikte olduğunu söylemeden geçemeyiz. Pro modeller için titanyum kasa, Pro Max versiyon için periskop telefoto lens, katı hâl tuşlardan vazgeçilmesi ve yukarıda da belirttiğimiz gibi 15 ve 15 Pro için 48 megapiksel ana kamera bu varsayımlar arasında öne çıkanlar.

iPhone 15

Pu raporunda yalnızca bunlardan söz etmiyor. Apple’ın 15 ve 15 Plus’ın CMOS görüntü sensörü tedarik sürecinde sorun yaşandığını ve bu nedenle söz konusu iki cihazın beklenenden daha geç bir tarihte piyasaya çıkabileceğinin özellikle altını çiziyor. Tecrübeli analist, şirketin üretim takvimini takibini sürdürdüğünü; yine de bu iki telefonun eylül ayında tanıtılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu ve beklendiğini sözlerine ekledi.

Pu’nun son yayınladığı rapora göre, tüm iPhone 15 modelleri USB-C girişiyle piyasada yerini alacak. A17 sadece Pro ve Pro Max’te bulunacak. 15 ve 15 Plus ise iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki A16 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Apple’ın mevcut depolama alanı seçeneklerini değiştirmesi ise beklenmemekte. 15 ve 15 Plus’ta 128, 256 ve 512 GB depolama alanı seçenekleri sunulacak. Pro ve Pro Max’te ise maksimum kapasitesinin 1 TB olacağını belirtiyor.

HTC U23 Pro, 18 Mayıs Lansmanı Öncesinde Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu