Donanım ve Elektronik

HTC U23 Pro, 18 Mayıs Lansmanı Öncesinde Sızdırıldı!

HTC U23 Pro 18 Mayıs’ta tanıtılacak. Peki özellikleri neler? İşte detaylar.

HTC’nin yeni akıllı cihazı tanıtım tarihi olan 18 Mayıs öncesinde sızdırıldı. Dünya çapında yapılması beklenen resmi tanıtımı öncesi sızdırılan akıllı cep telefonu hakkında bazı özellikleri ve görselini görebildiğimiz cihazın sosyal medyada yayılması önceki iddialar içinde doğruluk destekleyici oldu. Paylaşımda göründüğü üzere cihazın ahize kısmı iki renk seçeneğine sahip. Ayrıca arka kısmında ise tam olarak dört kamera bulunmakta. Akıllı cihazın tam kalbinde bulunacak sekiz çekirdekli SnapDragon 7 Gen 1 SoC ile desteklenmesi bekleniyor.

HTC U23 Pro!

Akıllı cep telefonun görüntülerini, son günlerde sık sık adını duyduğumuz teknolojik cihazların sızıntı bilgi kaynağı Evan Blass tarafından gerçekleştiğini belirtelim. Paylaştığı sosyal medya gönderilerinde cihazın şu an için iki renk seçeneğine sahip olduğunu aktarıyor. Cihazın ön kısmında bir öz çekim kamerası bulunurken arka kısmını incelediğimizde dört kamera olduğunu görüyoruz.

HTC U23 Pro

Sol üst köşeye dikdörtgen şeklinde konumlandırılmış kameraların yanında elbette bir flaş yer alıyor. Cihazın arka kısmında markanın logosunu da görmekteyiz. Cihazın güç ve ses tuşları ise sol kısma yerleştirilmiş. HTC şirket, HTC U23 Pro isimli yeni çıkacak olan bu akıllı cep telefonunu 18 Mayıs günü tanıtacağını resmi olarak duyurmuştu. Dip not olarak belirtmemiz gerekir ki bu akıllı cihaz “Viverse VR” platformuyla uyumlu olacak.

Daha önceki paylaşılan bilgileri incelediğimizde cihazın teknik özellikleri hakkında Android 13 işletim sistemi ile kutusundan çıkacağı ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran ile geleceği belirtiliyordu. Ayrıca 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile birleştirilmiş sekiz çekirdekli Snapdragon 7 Gen 1 SoC tarafından desteklenmesi beklentisi de bulunmakta. Telefonun dörtlü arka kamera ünitesinde, optik görüntü sabitleme (OIS) desteğine sahip 108 megapiksel birincil sensör yer aldığının söylendiğini de belirtebiliriz.

Oppo F23 5G Hindistan’da Piyasaya Sürüldü!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu