Donanım ve Elektronik

iPhone 14 Kaza Tespit Özelliği Sorunlu Çalışıyor!

iPhone 14 Kaza Tespit Özelliği Hatalı mı? Kullanıcılar sorun yaşamaya başladı.

iPhone 14 Kaza Tespit Özelliği Hatalı mı? Kullanıcılar sorun yaşamaya başladı. İşte detaylar.

Apple iPhone 14 modeline bir yeni özellik daha eklendi. Kaza tespit özelliği 14 modelinde kullanıma başlandı. Bu özellik sayesinde cihaz kullanıcıları herhangi bir kaza anında otomatik olarak yardım çağırıyor. Özellik sayesine yalnız yaşayan ya da yaşlı kullanıcıları için ekstra güvenlik önlemi olabilecek bir şekilde hayatlarına katkıda bulunabilecek. Fakat hazırlanan bu özellik istenen verimi veremiyor gibi görünüyor.

iPhone 14 Kaza Tespit Özelliği Hatalı mı?

Geçtiğimiz hafta içerisinde iPhone 14 telefonlarından acil durum bildirimi 71 kez gerçekleşmiş ancak bunların hiçbiri gerçek bir kaza ya da tehlike anında olmayan kullanıcılar olduğu açıklandı. Bu özellik ne kadar mükemmel olsa da içerdiği hata sayesinde yetkili birimleri ihtiyaç olmadığı halde atağa geçirecek çağrılar bıraktığı için, bu birimleri meşgul ediyor ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanları belki de hattı meşgul ederek zor durumda bırakıyor.

iPhone 14 haricinde hangi cihazlarda kullanılabilir?
iPhone 14 haricinde hangi cihazlarda kullanılabilir?

Apple için bu güncelleme sadece iPhone 14′ te kullanıma açılmadı. Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra ve ikinci nesil Apple Watch SE için de bu güncelleme yapıldı. Yetkili birimler bu durum ile ilgili Apple şirketi ile iletişime geçerek bu sorunun düzeltilmesi talebinde bulundular. Apple şirketi bu hatanın 2023 yılında yapılacak güncelleme ile düzeltileceğini böyle bir sorun yaşanmayacağını yetkili birimlere aktardı.

Eğer sizde bu cihaza sahipseniz şu an sorunlu çalıştığı için kapatmak isteyebilirsiniz. Yanlış durumlarda çalışmasını önlemek için, ayarlardan kapatabilirsiniz. ABD’ de bu özelliği çoğu Apple kullanıcı kullanmaya devam edeceğini dile getiriyorlar ancak bu gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere engel olmaya sebebiyet verebilir. Bu nedenle güncelleme yapılana ve sorun giderilene kadar bu özelliği kapamanız en etik davranış olacaktır.

“Nasıl kullanırım?” aşağıdan ulaşabilirsiniz!

“SAMSUNG DDR5 DRAM 12nm” ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu