Donanım ve Elektronik

Infinix GT 10 Pro Serisi Tasarımı, Nothing Phone 2’ye Benzer Görünüyor!

Infinix GT 10 Pro'nun gücünü MediaTek Dimensity 1300 SoC'den alması bekleniyor.

Infinix GT 10 Pro serisinin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon üreticisi daha önce telefonun, LED ışık şeritleri ile Nothing Phone 2’ye benzer bir tasarıma sahip bir arka panele sahip olması üzerine dalga geçmişti. Şimdi şirket, serideki her iki modelin de tasarımını çıkmadan önce resmi olarak açıkladı. Serinin bir Infinix GT 10 Pro modeli ve bir Infinix GT 10 Pro+ modelinden oluşması beklenmekte.

Infinix GT 10 Pro Serisi

Lansman öncesinde Infinix tarafından ortaya çıkarılan tasarım, dikdörtgen modül üzerindeki kamera ünitelerinin yanına yerleştirilmiş küçük LED ışık şeritlerinin görüldüğü bir “etkileşimli arka ışık arayüzüne” sahip olduğunu gösteriyor. Cep telefonunun arkasındaki LED panellerin kullanıcıları belirli bildirimler ve uyarılar konusunda uyarmasına izin veren, Nothing Phone’un Glyph Arayüzünü anımsattığını söyleyebilmek mümkün.

infinix-gt-10-pro

Infinix’e göre, telefonda bir oyun başlatıldığında, farklı bildirimler için ve telefonun şarj durumunu belirtmek için ışıklar farklı farklı yanacak. Nothing CEO’su Carl Pei, Infinix’in Nothing Phone 2’den esinlenerek GT serisi telefonu piyasaya sürmeyi planladığı haberine daha önce tepki göstermişti. Konu hakkında “Avukatları hazırlamanın zamanı geldi!” yazdığı bir paylaşımı gülen yüzlü bir emoji ile paylaşmıştı.

Daha önce paylaşılan bir rapora göre, GT 10 Pro serisinde full-HD+ ekranlar, 108 megapiksel üçlü arka kamera birimleri, 32 megapiksel öz çekim kameraları ve 5.000 mAh pil bulunacağı söylenmişti. GT 10 Pro’nun MediaTek Dimensity 1300 SoC’den güç alması beklenirken, GT 10 Pro+’nın MediaTek Dimensity 8050 yonga setinin bulunması beklenmekte. Her iki modelin de Android 13 tabanlı XOS 13’te çalışması kuvvetle muhtemel.

Acer RX 7600 Bifrost MSRP Açıklandı, 399 Euro Olarak Belirlendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu