Donanım ve ElektronikTeknoloji

Google Pixel Tablet Hakkında Yeni Detaylar!

Google, merakla beklenen ürünü Pixel tabletin de ayrıntılarını paylaştı. 

Teknoloji devi Google, 6 Ekim 2022 tarihindeki etkinliğini birçok teknoloji harikasını ürünü ile gerçekleştirdi. Biliyorsunuz, Apple’ın her sene Eylül ayında gerçekleştirdiği yeni ürünlerinin tanıtım etkinliğinden sonra, gözler rakip firmalara çevriliyor.

Google bu bağlamda, pazara oldukça hızlı bir giriş yaptı ve akıllı saatinden telefonuna kadar birkaç ürünün resmi tanıtımını yaptı. Google’ın ürettiği yeni Pixel ürünlerinin içinde, bir de tablet olduğu ortaya çıktı. Google, bu hamle ile uzun bir aradan sonra tablet pazarına geri döndüğünü ilan etmiş oldu.

Google, Pixel tablet hakkında birkaç ayrıntı paylaştı.

Teknoloji devi şirket, gerçekleştirdiği etkinlikte Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonlarını müşteriler ile tanıştırırken, ilk akıllı saati Pixel Watch’ı da tanıttı. Google, merakla beklenen tüm bu ürünlerin sonunda, Pixel tabletin de ayrıntılarını paylaştı.

Merakla beklenen tablet, 2023 yılında kullanıcıları ile buluşacak. Hatırlarsanız tablet, Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşen I/O etkinliğinde de gösterilmişti. 6 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen büyük etkinlikte ise cihazın birkaç ayrıntısı paylaşıldı.

Google Pixel tablet
Google Pixel tablet

Pixel tablet, kullanıcılarına neler sunacak?

Öncelikle, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da göreceğimiz Tensor G2 yonga setine, tablette de rastlayacağız. Buradan da anlıyoruz ki, Pixel tablet tabii ki Android işletim sistemi ile gelecek. Tablet, pazarda orta-üst segmentte bir yerde konumlanabilir. Ayrıca Pixel tablet, 10.95 inçlik bir panel ile gelecek.

En güzel özelliklerden bir tanesi; Pixel tablet, 7/24 cihaz şarj edebilen manyetik bir hoparlör yuvası ile gelecek. Böylelikle cihaz hem akıllı ekran hem de taşınabilir bir cihaz olarak kullanılabilecek. Her yerde kullanılabilir tablet, USI 2.0 kalem desteğine de sahip olacak.

Cihazdaki ön ve arka kameralar, görüntülü görüşmelerde büyük pratiklik sağlayacak. Hem iş yeri hem ev hem de sokakta kullanabileceğiniz tablet, çok yönlü bir kullanım seçeneği sunuyor.

Cihazın tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne tür bir fiyatlandırma uygulanacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu