Donanım ve ElektronikTeknolojiYeni Teknolojiler

Gboard Bar: Google’ın Yeni Sıra Dışı Tasarıma Sahip Klavyesi!

Teknoloji devi Google, Japonya’da yeni sıra dışı tasarıma sahip klavyesini duyurdu.

Google, harfleri artık daha kolay bulabileceğiniz hızlı yazmayı kolaylaştıracak yeni Gboard Bar’ı duyurdu. Fakat tasarıma bakacak olursak, kullanması daha mı kolay daha mı zor bilemiyoruz.

Google Japonya, yeni klavyesinin birtakım avantajları olduğunu ve tuşları hiç olmadığı kadar hızlı bulabileceğimizi söylese de, klavye alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Klavyedeki harfler, klasik tasarımdaki gibi bir arada toplanmamış.

Google Gboard Bar klavye
Google klavye

Gboard Bar klavyede tüm tuşlar yanyana dizilmiş.

Gboard Bar, klasiğin çok dışında bir görünüşe sahip olduğu için, çıkar çıkmaz oldukça gündem oldu. Tüm tuşlar düz bir çizgi üzerine yerleştirilerek, klasik tasarıma kıyasla tuş bulma zorluğunu iyileştiren yeni bir tasarım ortaya çıkardı.

Şirkete göre, bir tuş için her yöne bakma ihtiyacı ortadan kalkacak ve baştan başlayabileceksiniz. Böylelikle, aradığınız tuşu bulana kadar her anahtarı gözden geçirebilirsiniz.

Şirket, Gboard Bar’ı kullanırken kollar ve bacakların esnemesini sağlayan ergonomik bir ürün olduğunu söylüyor. İnce uzun tasarım, aynı zamanda ulaşamayacağınız tuşlar için ek özellikler barındırıyor. Google, klavyeyi bir cetvel olarak kullanabileceğinizi de belirtiyor. Hatta koltuğunuzun altına kaçan bir şeyi almak için bir değnek olarak bile kullanabilirsiniz.

Google Gboard Bar
Google 

Çok net olmamakla beraber, bu bir şaka olabilir ve şirket, sıra dışı tasarım klavyenin seri üretimini veya satışını yapmayacak. Çok eğlenceli gözüken proje, Android’e sunulan Gboard’u öne çıkarmak adına hazırlanmış bir konsept olabilir.

Şirket, telefonumuzda kullandığımız emoji klavyenin aynısını, fiziksel bir klavyeye dönüştürmeyi planlıyor.

İşyerinde Google Gboard Bar
İşyerinde Google

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu