Donanım ve ElektronikTeknoloji

28.000 TL Değerindeki “Apple Watch Ultra” Satışa Çıktı!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay 7 Eylül’de, olay yaratan etkinliği “Far Out”u gerçekleştirdi. Etkinlikte birçok teknoloji harikası ürün tanıtıldı ve hiç şüphesiz en dikkat çekeni şimdi bahsedeceğimiz üründü. Tabii ki iPhone 14 ailesinden sonra.

Airpods Pro 2 ve iPhone 14 ailesinin bulunduğu lansmanda, bir de akıllı saatler vardı. Olay yaratan etkinlikte, Watch serisi de tanıtıldı. Sürpriz olarak, serinin Türkiye’deki dudak uçuklatan fiyatıyla, bir ultra modeli de bulunuyordu.

Apple Watch Ultra, sonunda Türkiye’de satışa çıktı.

Apple, tanıtılan yeni Watch modelleri için de, bugüne kadarki en iyi modeller olduğunu söylemeden geçmemişti. Özelliklere ve görüşüne bakıldığında, saatlerin hepsi teknoloji harikası. Zaten şık tasarım denildiğinde, çoğumuzun aklına gelen ilk şirket Apple’dır.

Tanıtılan akıllı saatlerin arasında Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE ile beraber, dudak uçuklatan ama insanın aklını çeken tasarımı ile Watch Ultra bulunuyordu. Şirket, tüm saatleri %80 daha az karbon salınımı oluşturacak şekilde çevre dostu üretti.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra özellikleri;

Öncelikle Watch Ultra, tamamen eSIM temelli bir ürün. Bu da demek oluyor ki, saat ciddi bir iletişim vergisine tabii tutulacak. Apple, akıllı saati üretirken gündelik kullanımdan çok, zorlu şartlara ve profesyonel şekilde sporla uğraşanlara yönelik tasarlanmış.

Watch Ultra’da, biri arkada yani tenimize temas eden kısımda, biri ise ekranın altında konumlanmış çift sıcaklık sensörü bulunuyor. Çift sensörlü tasarımı sayesinde, sıcaklık algılamaya bambaşka bir anlam kazandırılmış ve dışarıdan kaynaklanan hiçbir şey saati etkilemiyor. Vücut sıcaklığını ölçmek, hiç bu kadar doğru sonuçlar doğurmamıştır. Apple, gece ölçülen bilek sıcaklığının, genel vücut sıcaklığı için iyi bir gösterge olduğunu söyledi.

Watch Ultra’daki çift sensör, siz uyurken bilek sıcaklığınızı her 5 saniyede bir ölçüyor. Saat, vücut sıcaklığındaki 0.1 °C‘lık küçük bir değişimi bile hemen algılayabiliyor. Böylelikle, uçak yolcuğu sonrası yorgunluk veya hastalık gibi kötü etkenlere bağlı sıcaklık değişimlerini, Sağlık uygulamanızda görebilirsiniz.

Özellikle su sporları veya hobileri ile uğraşan kişiler için, saati takan kişinin yanındaki su veya deniz sıcaklığı ölçüp gösteriyor. Su sıcaklığı verileri, bu işle uğraşan tüm kişiler için kıyafet konusunda bile yardımcı olabilir.

Apple CEO’su Jeff Williams; “Dünyanın her yerindeki gezginler ve sporculardan ilham alarak yeni ve ekstrem ortamlar için tasarlanmış, tamamen yeni bir Apple Watch kategorisi geliştirdik ve şimdiye kadarki en dayanıklı ve yetenekli Apple Watch’u yarattık.” dedi.

Apple Watch Ultra, 27.999 TL’lik fiyatı ile tüm Türkiye’de satışa çıktı.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu