Donanım ve Elektronik

Samsung Galaxy S24 Ultra Snapdragon’dan Güç Alacak!

Samsung Galaxy S24 serisinin Exynos 2400 SoC ile donatılacağı öne sürülmüştü.

Samsung‘un,  Galaxy S serisi akıllı telefon ailesi ile 2024 yılında tanışacağımız aşikar. Henüz resmi bir bilgi ve duyuru paylaşılmamış olsa da S24 serisi hakkında pek çok sızıntı gerçekleşti. Kısa süre önce de yapılan bir sızıntı paylaşımda GalaxyS24 Ultra’nın Snapdragon yonga seti ile gelebileceği iddia edildi.

Samsung Galaxy S24 Ultra

Sızıntı kaynağın paylaştığı rapora göre, ailenin kraliçesi olacak GalaxyS24 Ultra’nın tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağı iddia edildi. Önceki raporlarda GalaxyS24+, bazı pazarlarda Exynos 2400 SoC ile birlikte piyasaya kullanıcının beğenisine sunulabilir denmişti. Yapılan bu son sızıntı, Galaxy S24 Ultra da dahil olmak üzere Galaxy S24 serisinin Avrupa’da Exynos 2400 SoC ile gönderileceğini öne süren önceki raporları çürütüyor. Unutmamak gerekir ki bunlar daha önceki paylaşımlar da haklı çıksalar da sadece iddia ve resmi duyuru değil.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın Snapdragon'dan Güç Alacak!

Son rapora göre GalaxyS24+’ın 3120×1440 çözünürlüklü ve 2.500 nit maksimum parlaklığa sahip bir WQHD+ ekrana sahip olacak. Tüm bunların yanı sıra GalaxyS24 Ultra’nın depolama seçenekleri de sızdırıldı. Akıllı cep telefonu 2 TB’a kadar dahili depolama alanı ile kullanıcıya servis edilebilir. Telefonun ayrıca 12GB + 256GB ve 8GB+ 128GB RAM ve depolama yapılandırmalarında mevcut olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu