Donanım ve Elektronik

Galaxy S23 FE İptal mi Edilecek?

Galaxy S23 FE’yi SAMSUNG çıkarmaktan vazgeçmiş olabilir mi ?

Galaxy S23 FE’yi SAMSUNG İptal mi Edecek? İşte detaylar.

Teknoloji devi koreli firma SAMSUNG Galaxy S23 FE’nin çıkıp çıkmayacağı hâlâ belirsizliğini koruyor gibi görünmekte. Kısa süre önce çıkan haberlere göre Güney Koreli şirketin Galaxy S23 FE’yi çıkarmayacağı iddia ediliyordu. Fakat SamMobile sitesi tarafından paylaşılan son bir habere göre, SAMSUNG ’un bu telefondan vazgeçmediği anlaşılıyor.

Galaxy S23 FE’yi İptal mi Edecek?

Üretici firma SAMSUNG, Galaxy S23 serisinin diğer aile üyelerinin tanıtımını şubat ayının başında gerçekleştirmişti. Hatta şu an Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra modelleri dünyanın dört bir yanında satışa sunulmuş durumda olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla Galaxy S23 FE hakkında iptal olacağına dair haberlerin etrafta dolaşmaya başlamasına şaşırmak içten değil.

Teknoloji dünyasında, Galaxy S23 FE’nin çıkmayacağı iddiası gündeme geldiğinde sürpriz olarak algılanmayıp teknoloji severler tarafından beklenilenin olduğu yönünde yorumlar gelmişti. Çünkü SAMSUNG 2022 yılında Galaxy S22 FE modelini de piyasaya çıkarmamıştı. Fakat Güney Koreli kaynakların verdiği bilgiye göre, SAMSUNG ’un tedarikçileri bu telefonda kullanılacak bileşenleri üretmeye yakında başlıyor. Akıllı cep telefonun piyasaya çıkışı için de 2023’ün dördüncü çeyreği çıkış tarihi olarak gösterilmekte.

Galaxy S23 FE

SAMSUNG Galaxy S23 FE hangi özelliklere sahip olacak?

Çıkışı muamma olan SAMSUNG’ un yeni modelinde kullanıcıları nelerin beklediği konusunda şu an için çok fazla bir bilgi bulunmamakta bu nedenle teknik olarak sahip olacağı bilgilere pek yer veremiyoruz. Çünkü tekrar belirtmek gerekir ki telefonun varlığı bile henüz kesinleşmiş değil. Tüm bunları bir kenara bırakırsak S23 FE’ nin de, tıpkı selefleri gibi, amiral gemisi telefon özelliklerini uygun bir fiyat karşılığında sunacağı rahatlıkla söylememiz yanlış olmayacaktır.

Çıkması planlanan akıllı cep telefonu S23 FE’nin yurt dışı fiyatının 449 dolar civarında olması teknoloji severler tarafından tahmini fiyat olarak görünüyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ve 120 Hz ekran da telefonun özellikleri arasında göstermekte mümkün. Ancak bütün bunların sadece tahminden ibaret olduğunun altını çizmekte fayda var.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu