Donanım ve Elektronik

Galaxy A14 4G’den ilk Görüntüler!

Galaxy A14 4G'nin özellikleri ve tasarımı hakkında detaylar ortaya çıktı!

Galaxy A14 4G’nin özellikleri ve tasarımı hakkında detaylar ortaya çıktı! Gelin birlikte bakalım!

Teknolojinin öncü şirketlerinden SAMSUNG, Galaxy A14 5G modelinin bir süre önce duyurusunu gerçekleştirmişti. Bu modelin yakın zamanda 4G versiyonunu da ailesine ekleyeceğini de duyurdu. 4G modeline ait olduğu söylenen görsel kaynaklar ve telefonun teknik özellikleri ise gün içerisinde ortaya çıktı.

Galaxy A14 4G!

A14 4G akıllı telefon MediaTek Hello G80 işlemciyi tam kalbinde bulunduracağı açıklandı. Bu cep telefonun baz versiyonunda ise 4GB RAM ve 64 GB depolama alanı olacak şekilde donanmış. Sadece bu seçeneğe de sahip olmayacağı ve cihazın 128 GB depolama alanı olan bir seçeneği daha kullanıcıların alımına sunulacak. Hala yetersiz gelebilir diyen kullanıcıları için ise ek olarak microSD kart ile depolama alanını genişletmenin mümkün olacağı aktarılmış.

Bu akıllı cihazın tasarımını incelediğimiz zaman ise 5G versiyonu ile hemen hemen aynı olacağını paylaşılan görüntüleri baz alarak söylememiz mümkün. Akıllı cep telefonu A14 4G, 6.6 inç ebadında LCD ekranı Full HD+ çözünürlükle gelecek fakat ekranın yenileme hızı sadece 60Hz olacağı açıklanmış. 5G versiyonunda cihazın yenileme hızı 90Hz olarak gelmekteydi. Cihazın kamerası ise oldukça etkileyici.

A14 4G’nin ana kamerası 50 megapiksel bir sensör olacak. Bunun yanı sıra ana kameraya eşlik edecek 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamerada bulunuyor. Telefonun ön yüzünde bulunan bir diğer kamera ise 13 megapiksel olacağı bilgisi verilmiş. Telefonun enerji ihtiyacı ise 5000 mAh pil ile karşılanacak. Bu bataryayı fulleme görevi ise 10W şarj destekli USB-C girişi üzerinden çözüm bulacak.

Galaxy A14 4G resmi tanıtımı için şirketin, Mart ayının sonlarına doğru gerçekleştirmeyi planladığının duyurusu yapılmıştı. Telefonun ilk olarak hangi ülkelerde ne zaman dağıtıma çıkacağı bilgisi kesin olarak bulunmuyor. Fakat Avrupa’da 199 avrodan satışa sunulması beklenenler arasında diyebiliriz.

OnePlus Pad Tablete ilk Bakış! ” İçeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu