Donanım ve Elektronik

Apple Vision Pro, Global Pazara Çıkacak!

Şu anda yalnızca Amerika'da satılan gözlüğün, ABD dışında satışa sunulması bekleniyor. İşte detaylar!

Teknoloji devi Apple‘ın yeni Apple Vision Pro karma gerçeklik gözlüğü, çıktığı günden bu yana yalnızca Amerika’da satılmaktaydı. Ancak teknoloji şirketi, bu yıl sonundan önce diğer ülkelere de geleceğini duyurdu. Şirket CEO’su Tim Cook, Çin ziyareti sonrasında Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünün bu yıl raflarda yer alacağı ülkelerden birinin Çin olacağını açıkladı.

Apple Vision Pro bu yıl Çin’de satışa çıkıyor

Pekin’de gerçekleşen Çin Kalkınma Forumu’nda basın ekibinden gelen bir soruya Tim Cook, Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğünün 2024 yılında Çin’de satışa sunulacağını duyurdu. Buna ek olarak teknoloji şirketi Apple’ın Çin’de gerçekleştirdiği araştırma ve geliştirme yatırımlarını devam ettireceklerini hatta arttıracaklarını dile getirdi. Ayrıca Ceo Cook, Apple’ın Şanghay’daki açılan yeni mağazası  “Apple Jing’an”a ziyaret gerçekleştirdi.

apple-vision-pro-4

Teknoloji şirketi karma gerçeklik gözlüklerinin 2024 sonlarında Avustralya, Kanada, Almanya, Japonya, Güney Kore dahil başka ülkelerde de satışa sunulacağını daha önce aktarmıştı. Şu an Ceo Cook tarafından resmi olarak bir ülke onaylanmış oldu. Çin’de ne zaman satışa çıkacağı ve kaç adet sunulacağı resmi olarak aktarılmadı. Ancak teknoloji yazarlarının beklentisine göre Haziran ayında gerçekleşecek WWDC24 etkinliğinden önce karma gerçeklik gözlüğünün dış pazarda yer alması bekleniyor.

GeForce NOW’a (GAME+) Gelecek Oyunlar Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu