Donanım ve Elektronik

Apple iPhone 16’dan Yeni Bilgiler!

Apple iPhone 16 kamera tasarımında hangi modele dönüş yapacak?

Apple iPhone 16’nın kamerası hakkında yeni bir bilgi yayınlandı. İşte detaylar!

Teknolojinin globalde öncüsü sayılan Apple henüz iPhone 15 serisinin tanıtımını gerçekleştirmedi. Fakat 2024 yılında çıkacak olan modelleri hakkında şimdiden söylentiler yayılmaya başladı. Gün içerisinde 9toMac sitesi tarafından yayınlanmış olan bir habere göre Apple 16 olarak göreceğimiz seride arka kamerasının tasarımında iPhone 12 modelinde kullandıkları kamera tasarımına geri döneceği sinyalini vermekte.

Apple iPhone 16’da iPhone 12’den izler olacak!

Şirket iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinde çift kamerayı dikey kamera düzeni kullanmış, iPhone 13 serisi ile ise arka kamera düzeninde çapraz yerleştirmeyi tercih etmişti. Bu örneklerin sonucu 14 modelinde de değiştirmeyince 15 modeli için de bu tasarımı sürdürmesi bekleniyor. iPhone 13 ile beraber geçilen çapraz kamera diziliminin sebebi iç bileşenler olduğu söylentisi de bulunmaktaydı.

Apple iPhone 16

2024 yılında çıkacak olan 16 serisi hakkında bu söylentiyi çıkaran kişi ise son zamanlarda sızıntı bilgileri ve bilgilerin doğru çıkması sonrası ünlenen @Redditor. Kaynak ne kadar verdiği bilgilerin doğruluğu ile tanınıyor olsa da bu cihaz 2024 yılında çıkacak. Yani bahsedilen tasarımlar bu şekilde planlanıyor olsa da nihayetinde değişiklikler yaşanabilir. Bahsedilen bir başka konu ise iPhone 16 Pro modellerinde ekranın büyütüleceği. Bakalım yeni akıllı telefonda bizleri neler karşılayacak.

Samsung Galaxy F54 5G Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu