Donanım ve Elektronik

Samsung Galaxy Z Flip 5’in Pil Ömrü Uzatılması Planlanıyor!

Samsung Galaxy Z Flip 5, Galaxy SoC için özelleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 sürümü ile güçlendirilebilir.

Samsung Galaxy Z Flip 5’in Ağustos ayında Galaxy Z Flip 4’ün halefi olarak piyasaya çıkması bekleniyor . Samsung‘un tanıtım tarihi yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC’yi tercih etmesi bekleniyor. Galaxy S23 ailesi gibi Galaxy Z Flip 5’inde yonga setinin özel bir versiyonundan güç alabilme ihtimali en son gündeme düşen haber oldu.

Çıkışı planlanan modelin pil ömrünün Galaxy yonga seti için özelleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ile donanacağı bildiriliyor. Galaxy Z Flip 5’in EB-BF731ABY ve EB-BF732ABY model numaralarına sahip iki pil taşıdığı söylenmekte.

Samsung Galaxy Z Flip 5’in Pil Ömrü Uzatılması Planlanıyor!

Samsung  akıllı cihazlarının haberlerini ilk önce gördüğümüz Sammobile tarafından hazırlanan bir rapora göre, yaklaşan Galaxy Z Flip 5’in pil ömrü çoğunlukla yeni Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye bağlı olacak. Akıllı telefonun Güney Koreli sertifika kuruluşu Safety Korea’da listelendiği görülmüş. EB-BF946ABY ve EB-BF947ABY model numaralarına sahip iki pil önerisi bulunuyor. İlki 971mAh nominal kapasiteye sahipken, ikincisi 2.620 mAh daha büyük bir kapasiteye sahip. Bu beraber gelirlerse, toplam 3.591 mAh pil kapasitesi olduğu anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5'in Pil Ömrü Uzatılması Planlanıyor!

Aile üyesi olan Galaxy Z Flip 4’ün 1.040mAh ve 2.555mAh kapasiteli iki pil ünitesine sahip olduğu ve 3700mAh pil ile desteklendiği bilinmekte. Yeni model bu nedenle 3.700 mAh gücüne sahip olabilir. Buna dayanarak rapor, tanıtımı yaklaşan Galaxy Z Flip 5 ile ilgili bildirilen herhangi bir pil artışının muhtemelen daha yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin ve daha iyi optimizasyonun sonucu olacağını iddia etmekte.

Galaxy Z Flip 5’in pilinin, telefondan kolayca çıkarılması için bir çekme tırnağı içerdiği söylenmekte. 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri bulunacağı edinilen bilgiler arasında yerini alıyor. Ayrıca akıllı cep telefonunda bej, gri, açık yeşil ve açık pembe renk seçenekleri sunulacağı söyleniyor. Tüm bunların yanı sıra 720×748 piksel çözünürlüğe ve 305 ppi piksel yoğunluğuna sahip 3,4 inçlik bir dış ekranla gelmesi beklenmekte.

Apple iPhone 16’dan Yeni Bilgiler!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu