Donanım ve ElektronikTeknoloji

Apple AirPower Yeniden Ortaya Çıktı!

Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar geliştiren ve üreten teknoloji devi Apple, yıllar önce tanıtımını yaptığı fakat sonradan bilinmeyen sebepler ile ortadan bir anda kaybolan şarj cihazı AirPower yeniden ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde bir YouTube kanalı, paylaştığı tanıtım videosu ile ürünü tekrardan akıllara getirdi.

Videodaki kişi, ürünün prototipi hakkında bazı yorumlar yapıyor ve varsayımlarda bulunuyor. Her ne kadar ısınma sorunu gibi dedikodular olsa da, sebebi tam olarak bilinmiyordu.

IPhone X ile beraber tanıtılan AirPower’ın, 2018 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Birçok kişinin haberi bile olmadığını düşündüğümüz ürün, aynı anda iPhone, Apple Watch, AirPods gibi 3 ürünü şarj edebiliyordu. 

Apple AirPower
Apple AirPower

Kalite standartlarını karşılamadığı gerekçesi ile sonradan sırra kadem basan ürün, yıllar sonra yapılan prototip incelemesi ile birlikte tekrar hatırlandı.

Oval bir mat şeklinde tasarımı yapılan üründe, matın herhangi yerine koyulan aksesuarın şarj etme işlemi başlıyor. AirPower, diğer kablosuz şarjlardan bağımsız olarak birden fazla cihazı şarj edebiliyordu.

Paylaşılan video, şimdiye kadarki en detaylı AirPower videosu oldu.

Videonun bir anda bu kadar konuşulmasının sebebinin, prototipin en ince ayrıntısına kadar incelenmiş ve tüm detaylarının gösterilmiş olmasından dolayı olduğunu tahmin ediyoruz.

Kalite standartlarını karşılamaması sebep gösterilen ürünün büyük ihtimal ile birçok eksiği ve düzeltilmesi gereken hataları mevcuttu fakat videoda bir şekilde cihaz bağlanıyor. Kişi, analiz etmek için dahili geliştirici araçlarını kullanabildi ve şarj matına komutlar verdikten sonra yazılımı hakkında bazı bilgiler toplayabildi.

Cihazın üst kısmı söküldükten sonra 22 bobine sahip olduğunu gördüğümüz ürünün, yazılımın yüklendiği tarihe bakılarak, 2017 yılından beri hiç kullanılmadığı tahmin ediyoruz. Üst üste konumlanan bobinler, aşırı ısınma sorunu dedikodularına sebep verdi.

Teknoloji devinin, Type-C kablo girişi haberlerinden sonra, kablosuz şarj çalışmaları konusunda ne tür bir yol izleyeceğini bilmiyoruz. Belki bu videonun çıkış yapması, konseptin kullanışlı olması sebebi ile, tekrardan bu tarz bir ürünün gelişine vesile olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu