Donanım ve Elektronik

Apple 6G Teknolojisine Yöneldi!

Apple, 6G teknolojisi üzerinde çalışacak mühendisleri işe almaya başladığını duyurdu. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Apple 6G teknolojisi üzerinde yoğunlaşacaklarını duyurdu. Bazı kaynaklara göre Apple, şirketin gelecekteki cihazlarına 6G bağlantı desteği eklemek için çalışmalarını sürdürüyor.  Yüksek teknoloji üreticisi şirket 6G teknolojisini geliştirmeye odaklandığı ve aynı zamanda yeni nesil hücresel ağ standardı üzerinde çalışacak çalışanları işe almaya başladığı açıklandı.

Apple 6G Teknolojisine Odaklandı!

Bloomberg’ten haberin kaynağı şirketin Kablosuz Teknolojiler ve Ekosistemler (WTE) ekibine katılacak, modem sistemler yazılım mühendisi ile ilgili bir iş ilanı gördüğünü aktardığı bir haber yayınladı. İşe alınacak mühendisler Apple’ın prototip uygulamalarının yanı sıra 6G referans mimarisinin geliştirilmesini koordine etmekle görevlendirileceği edinilen bilgiler arasında yerini aldı.

apple-6g

İş ilanının açıklamasına göre adayların elektrik mühendisliği alanında en az 10 yıllık iş tecrübesine ve yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olması gerekiyor. Kurulacak ekip ile yeni 6G standardının önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

Apple’ın mmWave teknolojisini uygulamadaki zorluklarını anlattığı bir rapora göre, iddia edilen şimdi ki 5G modemi diğer akıllı telefonlardan ve firmanın Qualcomm çipleriyle donatılmış kendi telefonlarından daha iyi performans sunmama ihtimalini gösteriyor.

Samsung Galaxy S24 Serisinin Detayları Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu