Donanım ve Elektronik

Android 15 Beta 2 Yayınlandı!

Google, Pixel cihazlar için Android 15 Beta 2 sürümünü kullanıma sundu. Peki yeni göreceğimiz özellikler neler?

Google, I/O 2024 geliştirici konferansında Pixel cihazlar için Android 15 Beta 2 sürümünü kullanıcılarının hizmetine sundu. Android 15 Beta ayrıca, Honor, iQOO, Lenovo, Nothing, OnePlus, OPPO, Realme, Sharp, Tecno, vivo ve Xiaomi’nin cihazlarına da yüklenebilecek. Peki neler sunuyor?

Android 15 Beta 2 özellikleri

Özel Alan özelliğiyle, artık seçtiğiniz Android uygulamaları için ayrı bir alan oluşturabilme şansı yakalayabileceksiniz. Bu sayede başkalarının erişmesi istenmeyen uygulamalar ayrı bir alanda tutabileceksiniz. Bu uygulamalar yalnızca parmak izi veya şifreyle erişebilir. Uygulamaların verileri ve bildirimleri ayrı bir kullanıcı profilinde saklanıyor ve gözükmüyor.

android-15-beta-2

Tüm bunların yanı sıra tabletler ve katlanabilir telefonlar için , tek ekranda aynı anda çalıştırılan uygulamalar kaydedilebilir olacak. Ek olarak görev çubuğuna veya ana ekrana sabitleyebilme şansı sunuluyor. Öngörülü geri dönüş (predictive back) özelliğiyle, jestleri kullanarak ara yüzde gezinirken daha akıcı ve daha sezgisel bir gezinme deneyimi kullanıcının hizmetine sunuluyor.

Galaxy Z Flip 6’dan Yeni Detaylar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu