Donanım ve Elektronik

Exynos 2500 İçin Tarih Verildi!

Samsung'un Exynos yonga setinin 2024'ün ikinci yarısında seri üretime girmesi bekleniyor. İşte Detaylar!

Teknoloji şirketi Samsung‘un yeni çıkacak telefonlarına güç verecek platformunun Exynos 2500 mü yoksa Snapdragon 8 Gen 4 mü olacağı henüz kesinleşmedi. Henüz resmi açıklamalar yapılmadı ancak 3nm Exynos, çok yakında üretime gireceği duyuruldu.

Exynos 2500 geliyor!

Teknoloji devi Samsung, 2025 yılında tanıtılacak Galaxy S25 serisinde Exynos’un yer almasını istiyor. Yayınlanan yeni bir rapora göre, 3nm Exynos üretiminin ”2024’ün ikinci yarısında” başlayacağı öngörülüyor. Raporda, ”Exynos” markasının haricinde herhangi bir bilgi yer almıyor. Yani Exynos 2500 olması muhtemel demek yanlış olmayacaktır.

exynos-2500

Yayınlanan diğer raporlara göre Exynos, Snapdragon 8 Gen 4’ten daha verimli olacak deniliyor. Ayrıca Gate-All-Around teknolojisinin kullanılacağı ve bu sayede ikinci nesil 3nm sürecine sahip olan TSMC’ye karşı avantaj elde edileceğinen bahsediliyor. Bir diğer sızıntı ise, Samsung’un ısı direncini iyileştirmek ve performansı artırmak için gelişmiş ‘Fan-out Wafer Level Packaging’ ya da FOWLP’yi kullanacağı yönünde. Görünen o ki Qualcomm, MediaTek ve Samsung arasında bu yıl çekişmeli bir rekabet ortamı oluşacak demek yanlış olmayacaktır.

Android 15 Beta 2 Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu