Bulut BilişimDonanım ve ElektronikTeknoloji

Logitech G Gaming Handheld Ayrıntıları Ortaya Çıktı!

İsviçre merkezli bilgisayar ve dijital platform parçaları üreticisi Logitech, bilgisayarlar için klavye, mouse, kamera gibi ürünler geliştiriyor ve pazarlıyor. 1981’den beri üretim yapan firmanın, en az bir ürününü illaki kullanmışızdır. Bilgisayara yardımcı parçaları konusunda oldukça başarılı bir firma. Markanın özellikle yayıncılar için birçok profesyonel üretimi de bulunuyor.

Bu zamana kadar, teknolojik ürünler üreten firmalar, Nintendo Switch gibi el konsollarına pek ilgili değillerdi. Aslında oldukça kullanışlı bir teknoloji olan avuç içi konsollar, hareket halindeyken yanınıza alabileceğiniz konsollar olarak tanımlanıyor. Oyun bağımlıları için oldukça keyifli bir parça.

Geçtiğimiz dönemde, Logitech firmasının bu yönde bir çalışması olduğu duyumlarına kulak misafiri olmuştuk.

Logitech G Gaming Handheld
Logitech G Gaming Handheld

Logitech G Gaming Handheld bulut oyun cihazının ayrıntıları ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Logitech G’nin, bilişim firması Tencent ile çalışma yürüttüğü duyumlarını almıştık. Sadece hayal gücümüzde canlanan avuç içi cihaz, sızdırılan birkaç görüntü sayesinde gerçekliğe kavuşmuş oldu. Artık, cihazın nasıl göründüğünü ve arayüzünü az çok biliyoruz.

Logitech G, daha öncesinde bulut oyun hizmetini destekleyip sunacağından bahsetmişti. Görüntülerden anladığımız kadarıyla, Nvidia, Steam, Chrome, Youtube gibi birkaç uygulamanın simgesi görünüyor. Bu da, desteklediği bulut oyun hizmetlerine dair bir ipucu olabilir.

Beyaz renkli olduğun gördüğümüz cihazda, iki adet analog parmak çubuğu ve bir D-Pad bulunuyor. Ayrıca çoğu konsolda olduğu gibi, iki tampon ve iki tetik düğmesi de bulunuyor.

Öncelikle Logitech, bulut oyun destekli avuç içi oyun konsolunun hangi işletim sistemine sahip olacağına dair bir ayrıntı vermedi. Fakat, Google Play Store simgesi olması sebebiyle, Android işletim sistemi olacağı tahmin ediliyor.

Ürünün, fiyatlandırması ve pil gücü büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor olsa da, bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor. 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu