Sosyal MedyaTeknoloji

Twitter ile Elon Musk Sonunda Anlaşmaya Vardı!

Elon Musk ve Twitter Yönetim Kurulu arasında geçen olaylardan sonra, sürece yeni gelişmeler eklendi.

Space X ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yaklaşık 2 aylık bir sürecin öncesinde Twitter’da %9,2’lik hisse satın aldığını duyurmuştu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Musk’ın satın alımı yasal sürenin ön gördüğünden daha geç açıklamasının sebebini ve aklındaki soru işaretlerini gidermesini istediği bir mektup yayımlamıştı.

Bu mektuptan sonra Musk, ‘’Spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle’’ yönetim kuruluyla satın alma anlaşmasının askıya alındığını duyurmuştu.

Sonrasında geçtiğimiz günlerde Musk ve Twitter yatırımcıları davalık oldu. Musk, mahkemeden önce yaptığı bazı olumsuz açıklamalardan sonra Twitter hissesinin %27 düşmesiyle birlikte, daha ucuza satın alım gerçekleştirmek için plan yaptığı üzerine düşünceler oluşmuştu.

Musk, daha öncesinde Twitter’ı 44 milyar dolardan daha ucuza satın almaya çalışacağını açıklamıştı. Bu açıklamalardan sonra davanın Musk’a, şirketi daha ucuza satın almak için kötülediğini düşünerek açıldığı tahmin edildi.

Olaylar tartışmalara sebep olduğu için Twitter, işe alımlarını durdurmuştu.

Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştıkları haberleri 22 Nisan’da ortaya çıkmıştı. Sansasyon yaratan hamleler ve açıklamalardan sonra, 2 aylık süreç sonunda yeni gelişmeler eklendi.

Şirketin yönetim kurulu anlaşmayı onayladı. Yönetim kurulu, Twitter’ın Elon Musk’a satışının onaylandığı ve hissedarların bu kararı desteklediği bir toplantı yaptı. Temmuz ayı sonlarında ikinci toplantının yapılması ve satışın onaylanması bekleniyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu