Donanım ve Elektronik

Xiaomi 14 Ultra’dan Sızıntı Geldi!

Serinin beklenen son üyesinin kamera modülünün görüntüleri sızdırıldı. İşte detaylar!

Ekim 2023’te tanıtılan üyeleri halen küresel pazara açılmamışken serinin beklenen ve son üyesi Xiaomi 14 Ultra’nın ise, önümüzdeki bir kaç ay içinde tanıtılması bekleniyor. Resmiyet kazanması beklenen cihazın bir süredir test çekimleri ve sızıntı haberleri gelmekteydi. Geride bıraktığımız gün içinde 14 Ultra’ya ait kamera modülü görüntüleri sızdırıldı.

Xiaomi 14 Ultra kamera sızıntısı!

Teknoloji şirketi  Xiaomi, uzunca bir süredir Ultra modellerinde kamera tarafında önemli geliştirmelere odaklanıyor. Sızıntıyı incelediğimizde ise, Xiaomi 14 Ultra’da VARIO-SUMMILUX 1:1.63-2.5/12-120 asferik lense sahip olduğu görülmekte. Sızıntı kaynaklarının paylaştığı raporlara göre daire tasarımı değişken diyafram aralığı (f/1,63-f/2,5) sunan 50MP Sony LYT-900 birincil sensör ile eşleştirilecek.

xiaomi-14-ultra-2

Tüm bunların yanı sıra sensör bölümünde 120mm periskop telefoto lens gösteriş yaparcasına yer alıyor. Ancak bu ve diğer sensörlerin ayrıntıları halen belirsiz. Kamera tarafında dört adet sensör ve LED flaş modülü bizi karşılıyor. Önceki sızıntılara göre Xiaomi 14 Ultra, ekran tarafında 120Hz yenileme hızı ve 2K çözünürlüğe sahip AMOLED bulunuyor. Cihazın tam kalbinde Snapdragon 8 Gen 3 bulunuyor. Gücünü 90W kablolu, 50W kablosuz şarj sunan 5.180mAh pil paketinden sağlamakta.

Lava Yuva 4 Pro 5G Sızdırıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu