Donanım ve Elektronik

iOS 17.4 ile Gelecek Güncellemeler Belli Oldu!

Apple, önemli değişikler yapacağını açıkladı. Peki bu değişiklikler neler? İşte detaylar!

Apple, iOS 17.4 güncellemesi ile uygulama mağazasında yapacağı değişiklikleri duyurdu. Şirketin yaptığı resmi açıklamada streaming servisleri, mini uygulamalar ve sohbet robotlarıyla konuşma gibi yeni uygulama içi deneyimlerden faydalanmasının mümkün olacağını aktardı.

iOS 17.4 ile Gelecek Güncellemeler Neler?

Şirketin yaptığı duyuruyla geliştiriciler kataloglarında sunulan tüm oyun veya içerikleri içeren tek bir uygulama kullanıcıya sunma imkanını bulacak. Geliştirme şimdiye kadar yalnızca iOS’ta web tarayıcısıyla erişilebilen Xbox Cloud Streaming ve GeForce Now vb. hizmetlerin tam özellikli uygulamalar olarak sunma imkanı anlamını taşıyor.  Şirketin getirdiği bu güncelleme elbette ki gönüllü diyemeyiz. Değişikliğin Avrupa Birliği’nin baskısıyla geldiğini belirtmekte fayda var.

ios-17-4

Mart ayında gelecek olan AB’nin Dijital Pazarlar Yasası uyarınca şirket aynı zamanda işletim sistemini üçüncü taraf uygulama mağazalarına da açmakla yükümlü olacak. Bu App Store iPhone uygulamalarının tek distribütörü olma özelliğini kaybetmesi demek. Değişikliklerden bazıları Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olması muhtemel. Bu güncellemeler Mart ayında yayınlanacak iOS 17.4 ile gelecek.

Xiaomi 14 Ultra’dan Sızıntı Geldi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu