Donanım ve Elektronik

Vivo Y27 5G’nin Özellikleri Sızdırıldı!

Vivo Y27 5G'nin Android 13 tabanlı Funtouch OS 13 çalıştırdığı söylenmekte.

Vivo Y27 5G’nin Özellikleri Sızdırıldı! İşte detaylar!

Vivo Y27 4G’nin yakında bazı ülkelerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak Vivo’nun telefonun 5G varyantını da piyasaya süreceği haberleri yayılmaya başlandı. Vivo Y27 5G’nin Türkiye piyasasına sürüleceğine dair herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte, akıllı telefonun bu ay küresel pazarlarda piyasaya sürüleceği konuşulmakta. Son zamanlarda yapılan bir sızıntıda, akıllı telefonun tasarımını, renk gruplarını ve bazı temel özelliklerini ortaya çıktı. Vivo Y27’nin 4G ve 5G varyantı, son birkaç gün içinde çeşitli sertifika sitelerinde görüldü ve yakında piyasaya sürüleceğini düşünmemize ortam yarattı diyebiliriz.

Sızıntı kaynağı raporunda sırasıyla Obsidian Black ve Star Purple pazarlama adlarıyla “Siyah ve Mor” renklerde piyasaya sürülebilecek olan Vivo Y27 5G akıllı telefonun iddia edilen görsellerini de ekledi. Sızan görüntüler, arka panelin sol alt kısmında bir Vivo markasını ve sol üst köşede dikdörtgen bir kutuya yerleştirilmiş bir çift kamera ünitesini ve yanına bir LED Flaşı bulunduğunu gösteriyor. Akıllı telefonun ön kısmında ise ekranın üst orta kısmında bir su damlası çentiği ile görülüyor.

vivo-y27-5g

Vivo Y27 5G’nin Özellikleri Neler?

Vivo Y27 5G’nin temel özelliklerine hakim olmamızı sağlayan kaynak, akıllı telefonun maksimum 600 nit parlaklığa sahip 6.64 inç IPS LCD full-HD+ ekrana sahip olabileceğini aktarıyor. Akıllı cep telefonun 6 GB genişletilebilir RAM desteği ile 6 GB RAM/128 GB dahili depolama ile birleştirilmiş bir MediaTek 6020 5G SoC tarafından desteklendiği söylenmekte. Vivo Y27 5G’nin Android 13 tabanlı Funtouch OS 13’ü çalıştırması bekleniyor. Kamera ünitesinin 50 megapiksel birincil sensör ve 2 megapiksel ikincil birime sahip olduğu aktarılan bilgiler arasında yerini alıyor. Ön kısımda ise 8 megapiksel kamera ile gelebilir.

Diğer önemli özellikleri hakkında raporda bulunanlar arasında akıllı telefonun boyutlarını ve ağırlığı yer alıyor. Vivo Y27’nin 164×76.2x8mm boyutlarında ve 190 gram ağırlığında olduğu söyleniyor. Ayrıca, 44W hızlı şarj desteği ile birlikte bir IP54 derecesi alması da olası olduğu söylenmiş. Tüm bu sızıntı bilgileri bir kenara bıraktığımızda teknoloji şirketi Vivo, çıkışı yaklaşmakta olan akıllı telefonla ilgili ayrıntıları henüz resmi olarak açıklamadı.

Samsung Galaxy S23 FE Geekbench’te Görüntülendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu