Donanım ve Elektronik

Sony NW-A300 ve NW-ZX700 Walkman!

Sony NW-A300 ve NW-ZX700 Android tabanlı iki yeni Walkman !

Sony NW-A300 ve NW-ZX700 Android tabanlı iki yeni Walkman’i tanıttı! İşte detaylar..

Spotify veya Apple Music piyasada daha bu kadar ünlenmemişken internet üzerinden müzik dinleme hizmetleri ya da iTunes gibi platformlar yokken, Sony Walkman’ler müzik dinlemek için akla gelen ilk cihazlardı. Walkman’in geçmişe olan saygısı bu yılın hemen başında duyurusu yapılan iki yeni Android tabanlı Sony Walkman ürünüyle sunulacak.

Sony, yeni ürünlerin orijinal Walkman’lerle benzer fiziksel bir görünüm ve his yaratmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirmiş olduğu cihazlara bakıldığı zaman anlaşılıyor. Bir kulaklık jakı girişi, bilek kordonu bağlamak için özel bir nokta giriş, SD kart yuvası ve çoğu işlevi kontrol edebileceğiniz, fiziksel düğmelerle donatılmış maziye el sallayan yeni ürün, simgesel ürünün nostaljisini modern zaman hissi ve kullanımıyla ortak paydada buluşturmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Çıkacak olan bu iki yeni Sony Walkman Android çalarlar iki farklı modelde geleceği açıklandı. NW-A306 ve NW-ZX707 modellerinin her ikisi de farklı fiyatlar üzerinden piyasaya çıkarılacağı açıklandı.

Sony NW-A300 ve NW-ZX700
Sony NW-A300 ve NW-ZX700

Sony NW-A300 ve NW-ZX700 Android tabanlı iki yeni Walkman !

Walkman NW-A306 modeli, 2019 model Walkman sürümünün güncellemesi olarak çıkacak. İçerisinde bulunan Android işletim sistemi, daha uzun pil ömrü ve daha iyi bir yonga sunacağı öne sürülüyor. 3,6 inç 1280 x 720 dokunmatik LCD ekran, 32 GB depolama alanı, Wi-Fi 802.11AC ve Bluetooth 5 özelliklerine sahip ve 44,1 kHz FLAC oynatma için 36 saat veya 96 kHz FLAC için 32 saate kadar pil ömrü vaat eden bu cihaz NW-A300, 430 dolar yurt dışı fiyatıyla piyasaya sürülecek.

NW-ZX707 adlı diğer model ise, bu iki model arasındaki en güçlü olanı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tasarımsal olarak ele aldığımız zaman daha büyük bir tasarıma sahip olduğu görünüyor. Bir amplifikatörün yanı sıra hem 4,4 mm hem de standart 3,5 mm kulaklık jakı bulunuyor. NW-ZX707’ün piyasaya çıkış fiyatı 820 dolarla büyük ölçüde belirlenmiş. Ancak Sony, ürünün fiyatını neden hakkettiği ile ilgili neden sorusunun cevabını tam olarak göstermek için enfes bir ürün tanıtım videosu yayınladı. Videoyu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

 

“Huawei P60 Pro’nun İşlemcisi Sızdırıldı!” İşte detaylar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu