Donanım ve Elektronik

iPhone IOS 16.3 Güncellemesi Geldi!

iPhone IOS 16.3 sistem güncellemesi geldi: İşte yeni özellikler!

iPhone IOS 16.3 sistem güncellemesi geldi: İşte yeni özellikler! Apple, telefon modelleri için yeni IOS 16.3 güncellemesini geçtiğimiz gün itibarı ile kullanıcıları için yayınladı. Güncelleme ile birlikte bir önceki güncellemede olan hatalar düzeltildi ve yeni özellikler geldi.

Dünyanın önde gelen en popüler teknoloji markaları arasında dev olarak adından söz ettiren Apple, telefon modelleri için yeni bir sistem güncellemesi geçtiğimiz gün itibarıyla yayınladı. iPhone model telefonlara gelen güncelleme sonrası bazı hatalar giderilirken, birkaç yeni özellik de kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmak üzere sunuldu.

iPhone IOS 16.3 Güncellemesi Geldi!

Apple’ın yeni güncellemesi biraz ara sürüm minvalinde olsa da içeriğinde yeni özelliklere de yer verildiği görülüyor. Güvenlik konusunda hassas olan akıllı cihazın kullanıcıları, yeni sürüm güncellemesi ile birlikte gelen “Güvenlik Anahtarları” isimli yeni özellikten fazlasıyla memnun kalacak gibi görünüyor.

Apple’ın IOS 16.3 güncellemesi ile birlikte cihazlara gelecek olan bu yeni “Güvenlik Anahtarları” özelliği, Apple hesaplarının korunması için yeni bir güvenlik katmanı oluşturulmasına olanak sağlıyor. Kullanıcılar bundan sonra, Apple hesaplarını “FIDO” sertifikası sunan üçüncü taraf güvenlik sistemleriyle entegre ederek güvenlik önlemlerini yoğunlaştırabilecekler. Yani cihaz kullanıcısı dışında herhangi birisi hesaplara ya da kullanıcı kimliğine erişmesi mümkün olmayacak.

iPhone IOS 16.3
iPhone IOS 16.3

Üstelik iPhone bu yeni güncellemesi ile çok düşünceli bir hamle yapmış gibi görünüyor. Bu hamle ise kullanıcılar “SİYAH TARİHİ AYI” için özel duvar kağıtlarına sahip olabilecekler. Apple, yeni güncellemesi ile birlikte siyahi kullanıcıları için özel bir tasarım getirdiği güncelleme ile görünmekte. Şubat ayında kutlanmakta olan “Siyah Tarihi Ayı” için özel bir duvar kağıdı da güncelleme ile birlikte telefonlarda yerini alıyor olacak.

Güncelleme vasıtasıyla pek çok hata da düzeltildiği söyleniyor. Akıllı asistan Siri, bazen cihaz sahibinin isteklerini yanlış anlamaktaydı. Bu sorunun giderildiği söylenmekte. Bununla beraber Apple Pencil veya parmak ile oluşturulan çizimlerdeki görünmeme hatası da giderilmiş görünüyor. iPhone 14 Pro Max ekranında beliren yatay çizgi sorunu da çözüldüğü söyleniyor. Ayrıca, iOS 16.3’ün bazı güvenlik açıklarını giderdiğini ve güvenliği sıkılaştırdığını söylememiz mümkün.

iPhone IOS 16.3 adlı bu güncellemeyi ,iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone, XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone SE (2. ve 3. nesil) ,iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max modelleri alabilecek.

Sony NW-A300 ve NW-ZX700 Walkman!” İçeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu