Donanım ve Elektronik

Snapdragon 8 Gen 4 Gücüyle Hayran Bırakıyor!

Snapdragon 8 Gen 4 performansı göz dolduruyor.

Snapdragon 8 Gen 4 Gücüyle Hayran Bırakıyor! İşte detaylar.

Teknolojinin çip üretim ve geliştirme dehası Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1/2 yonga seti serisi ile rakiplerini sınıfta bırakan bir güce sahip olması dikkatleri üzerine çekmişti. Verimlilik ve performans konusunda liderliğe oturan ve koltuktan inmesi zor görünen şirket bu yıl içerisinde 8 Gen 3 yonga setini tanıtması beklenmekte. Henüz bu yonga seti hakkında bilgiler paylaşılmamış ve detaylar belli olmamışken, bugünlerde Snapdragon 8 Gen 4 ile ilgili yeni bilgiler paylaşılmaya başlandı.

Snapdragon 8 Gen 4 Gücüyle Hayran Bırakıyor!

Paylaşılan detaylara göre 8 Gen 4 bildiğimiz bütün bilinenden daha farklı bir performans sunacak gibi duruyor. Weibo’ da görüntülenen sızıntı bilgiye göre 8 Gen 4, SM8750 kod numarası ile bazı Benchmark platformlarında görüntülenebildiği açığa çıktı.

Platformda görüntülenen performans detayları ile 8 Gen 4 yonga setinin gücünü Nuvia çekirdeklerinden alacağı belirtilmiş. Böylelikle Snapdragon 8 Gen 4, Nuvia çekirdeği ile gelecek olan ilk yonga seti gibi görünmekte. Bu da teknoloji severlerin daha çok ilgisini çekmiş durumda diyebiliriz.

Snapdragon 8 Gen 4

Tüm bunların yanı sıra 8 Gen 4 yonga tek çekirdekli ve çok çekirdekli Benchmark testlerinde sırasıyla 2,070 ve 9,100 puan aldığı açıklanmış. Bilgilerin bulunduğu aynı Benchmark platformunda Snapdragon 8 Gen 3 ise tek çekirdek ve çok çekirdek testinde 1,800/ 6,500 puan almış olduğu görünüyor.

Sonuçların böyle olması, yüzde 40’lık bir performans artışı göreceğimiz anlamına geliyor. Henüz bu çip hakkında bulunan bilgiler söylenti ya da sızıntı olduğu ve resmi bir açıklama olmadığı için net bir şey söylenemese de Qualcomm şirketinin piyasaya çıkardığı her yeni ürünün bir öncekine oranla yüzde 30 veya yüzde 40 ‘lık bir artış gösterdiği artık büyük bir gerçek diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu