Donanım ve Elektronik

Siemens, Microsoft ile İşbirliği Yapıyor!

Proje, yapay zeka desteği ile gerçekleşecek. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Siemens ve Microsoft, üretkenliği ve insan-makine işbirliğini artırmak için yapay zekayı kullanmaya yönelik ortak bir projeye başlayacaklarının duyurusunu gerçekleştirdi.

Siemens ve Microsoft’tan yapay zeka ortaklığı!

Siemens Endüstriyel Yardımcı Pilot programı, iki şirketin üretim, ulaşım ve sağlık sektörlerinde üretken yapay zekayı kullanmak için birlikte çalışmasına ortam hazırlamış olacak. Fakat şirketin tedariğini de gerçekleştirecek olan ortaklığa ilişkin henüz bütçe açıklanmadı. Üzerinde çalışılan bu proje, çalışan personele yeni ürünler tasarlarken, üretim ve bakımı organize ederken yardımcı olacak yapay zeka yardımcı pilotları oluşturmayı hedefliyor.

siemens-microsoft

Yapay zekanın çalışma prensibi ise şirket tarafından toplanan bilgileri inceleyerek müşterilerin karmaşık otomasyon kodlarını hızlı bir şekilde oluşturmak. Bu da iyileştirme ve hataların ayıklanmasına ayrıca fabrikalarında-tesislerindeki simülasyon sürelerini kısaltmasına yardımcı olacak şekilde diyebilmek mümkün. Bu sayede şirket yöneticilerinin dediğine göre, daha önce tamamlanması haftalar süren görevlerin artık birkaç dakika içinde tamamlanabilmesi mümkün olacak.

Redmi 13C Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu